Msza Święta z udziałem biskupa

Dnia 2 sierpnia 2015 roku Mszę Świętą w kościele w Czadrowie odprawił ks. bp Stanisław Dowlaszewicz. Mszę z biskupem Stanisławem koncelebrował ks. dziekan Aleksander Siemiński, proboszcz parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kamiennej Górze.

Jak informowaliśmy wczoraj, ksiądz biskup Stanisław Dowlaszewicz na stałe przebywa w Boliwii. W obecnej chwili znajduje się na urlopie w Kamiennej Górze i wyraził swoje pragnienie odprawienia Mszy Świętej z uczestnictwem parafian naszego sołectwa.

Bp Stanisław Dowlaszewicz urodził się 20 września 1957 r. w Podedworcach koło Grodna (obecnie Białoruś). Kiedy miał 2 lata, z rodzicami w ramach repatriacji przybył do Polski. Po skończeniu gimnazjum wstąpił w Krakowie do zakonu franciszkanów (Zakon Braci Mniejszych Konwentualnych). Tam 2 czerwca 1984 r. otrzymał święcenia kapłańskie. Przed wyjazdem na misje pracował w kilku klasztorach Prowincji krakowskiej. Do Boliwii przybył w listopadzie 1986 r. Był proboszczem w parafii Nuestra Seńora de las Mercedes w Montero, leżącym w departamencie Santa Cruz. Był sekretarzem franciszkańskiej Kustodii boliwijskiej. 14 lat był kapelanem wojskowym. 5 lat pełnił obowiązki wikariusza diecezjalnego w północnej części archidiecezji Santa Cruz.
13 marca 2001 r. przyjął sakrę biskupią w bazylice katedralnej św. Wawrzyńca w Santa Cruz. Jego zawołaniem są słowa św. Maksymiliana M. Kolbego: “Sólo el amor crea” (Tylko miłość jest twórcza). Obecnie jest biskupem pomocniczym boliwijskiej diecezji Santa Cruz.
4 czerwca 2009 r. kamiennogórscy radni nadali biskupowi tytuł Honorowego Obywatela Miasta Kamiennej Góry.

Dzisiejsza Masz Święta z udziałem biskupa Stanisława przebiegła w bardzo miłej atmosferze i z humorem. Na zakończenie biskup Stanisław pobłogosławił dzieci z naszego sołectwa, uczestniczące w Mszy Świętej.

Dziękujemy biskupowi Stanisławowi za odprawienie Mszy Świętej w Czadrowie.

Share

Zobacz inne

One Thought to “Msza Święta z udziałem biskupa”

  1. […] 2016 roku Mszę św. w Czadrowie odprawił ks. bp Stanisław Dowlaszewicz. Relacja dostępna tutaj. 2 sierpnia 2015 roku Mszę św w Czadrowie odprawił również ks. bp Stanisław Dowlaszewicz. […]

Leave a Comment