Mobilna Akademia Młodych Orłów w Kamiennej Górze

Dnia 16 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze odbyło się spotkanie z trenerami PZPN, w ramach Mobilnej Akademii Młodych Orłów, działającej w strukturze Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Mobilna Akademia Młodych Orłów to nowa inicjatywa PZPN. Składa się ona z szesnastu mobilnych dwuosobowych zespołów trenerskich, które mają za zadanie identyfikować lokalne talenty oraz pomagać w podwyższaniu kwalifikacji kadry trenerskiej i nauczycielskiej na poziomie powiatów w całej Polsce.

W kadrze każdego zespołu Mobilnego AMO znajduje się dwóch trenerów, z których co najmniej jeden posiada licencję trenerską UEFA A. Drugi natomiast dysponuje uprawnieniami na poziomie UEFA B.

Podczas spotkania w ZSZiO w Kamiennej Górze, w którym udział wzięli trenerzy i działacze sportowi z powiatu kamiennogórskiego, wizyta szkoleniowa trenerów rozpoczęła się od części teoretycznej, podczas której został m.in. zaprezentowany program nauczania najnowszych trendów szkoleniowych, a następnie w sali gimnastycznej przeprowadzony został trening pokazowy.

Łącznie w ramach programu trenerzy Mobilnej Akademii Młodych Orłów odbędą niemal 2000 takich wizyt w całej Polsce.

Dzięki uprzejmości dyrektor ZSZiO Pani Marioli Jaciuk, która udostępniła obiekt trenerom PZPN, mogli oni zrealizować założenia Akademii Młodych Orłów również w Kamiennej Górze.Share

Zobacz inne

Leave a Comment