Miasteczko “Micro City Kids” w Krzeszowie

Trwa projekt „Micro City Kids”, który ukierunkowany jest na kształtowanie kompetencji i praktycznych umiejętności niezbędnych w dorosłym życiu i na rynku pracy. W ramach projektu powstało wyjątkowe miasteczko dzieci „Micro City Kids”, w którym prowadzone są warsztaty będące przejawem wspólnej inicjatywy uczniów, otoczenia biznesu, lokalnych przedsiębiorców, wytwórców produktów, rękodzielników i instytucji.

Na stanowiskach warsztatowych dzieci wykonują określone zadania, a więc wykonują pracę, za którą otrzymują wynagrodzenie. Wykonane przez dzieci przedmioty zaopatrują sklepik, w którym mogą też dokonać zakupów, płacąc zarobionymi pieniędzmi. Waluta obowiązująca w miasteczku to Be-e$. Zarobione pieniądze można też ulokować na lokacie w banku. Z kolei w „instytucjach” najmłodsi mogą załatwiać sprawy formalne, związane np. z zameldowaniem itp.

Miasteczko przy szkole w Krzeszowie będzie funkcjonować do 4 czerwca br. Od 6 do 11 czerwca miasteczko przeniesie się na plac przy szkole w Pisarzowicach.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment