Miał pomóc seniorce, a ukradł jej z mieszkania portfel i telefon komórkowy

Mieszkająca w centrum Wałbrzycha starsza kobieta miała zaufanie do swojej 67-letniego znajomego, który co jakiś czas ją odwiedzał. W listopadzie zeszłego roku poprosiła mężczyznę o pomoc. Jak się okazało wałbrzyszanin wykorzystał okazję i ukradł pokrzywdzonej portfel oraz telefon komórkowy. W miniona sobotę podejrzany trafił w ręce policjantów Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Pomocny 67-latek okazał się być złodziejem. Kiedy będąca w potrzebie seniorka 28 listopada 2018 roku poprosiła mężczyznę o pomoc, nie spodziewała się, iż ten po prostu ją okradnie. 67-latek widząc pozostawiony w widocznym miejscu portfel z dokumentami oraz gotówką w kwocie 400 zł oraz telefon komórkowy o wartości 300 zł dokonał kradzieży i wyszedł. Kiedy wałbrzyszanka zorientowała się, że doszło do przestępstwa powiadomiła o tym fakcie funkcjonariuszy.

Przez ostatnie dwa miesiące przestępca ukrywał się przed Policją. W minioną sobotę jednak funkcjonariusze prewencji wałbrzyskiej komendy zatrzymali 67-letniego mężczyznę przy ul. Piłsudskiego w Wałbrzychu. W trakcie czynności procesowych podejrzany przyznał się do popełnionego czynu. Teraz stanie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło:
Policja Wałbrzych
sierż. szt. Marcin Świeży

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Zobacz inne

Leave a Comment