Miał aktywny zakaz sądowy oraz był osobą poszukiwaną. Trafił do aresztu

30-letniego mieszkańca Borówna zatrzymali w miniony poniedziałkowy poranek policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach. Mężczyzna jechał samochodem osobowym pomimo orzeczonego przez sąd zakazu kierowania pojazdami. Funkcjonariusze dodatkowo ustalili, że mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego był osobą poszukiwaną.

Miejscowi policjanci zauważyli jadącego ul. Jasną w Boguszowie-Gorcach kierującego samochodem osobowym 5 sierpnia bm. około godziny 8:30. Funkcjonariusze podejmując czynności kontrolne od samego początku podejrzewali, iż mężczyzna poruszał się samochodem bez uprawnień do kierowania pojazdami, co chwilę później się potwierdziło. Legitymowany 30-latek miał aktywny od maja 2019 roku zakaz prowadzenie pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w w Wałbrzychu.

Podczas dalszych czynności ze sprawcą przestępstwa policjanci z Boguszowa-Gorc ustalili, że mężczyzna był poszukiwany przez ten sam sąd celem osadzenia go w zakładzie karnym na 2 lata za wcześniejsze złamanie zakazu, ale również za zniszczenie mienia i pobicie innej osoby. Funkcjonariusze tym samym zatrzymali podejrzanego i osadzili go w Areszcie Śledczym w Świdnicy. Za ponowne kierowanie samochodem pomimo orzeczonego zakazu sądowego mieszkańcowi Borówna grozi dodatkowa kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Źródło: Policja Wałbrzych

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz