Materac dla sportowca – o czym pamiętać przed zakupem?

Częste treningi i uprawianie sportu zawodowo są bardzo wymagające dla organizmu. Obciążenie mięśni, stawów oraz kręgosłupa sprawiają, że dolegliwości bólowe są bardzo powszechnym zjawiskiem wśród osób aktywnych fizycznie. Dobrze dobrany materac jest kluczowy dla przeprowadzenia regeneracji ciała w trakcie nocy, dlatego warto dowiedzieć się, jakie podłoże najlepiej sprawdzi się dla sportowców.

Najlepszy materac dla sportowca – gwarancja regeneracji ciała podczas snu

Prawidłowo dobrany materac wpływa na jakość i efektywność nocnej regeneracji ciała sportowca. Wzmożona aktywność fizyczna jest zdrowa dla organizmu, niemniej jednak bardzo obciąża aparat ruchu i całe ciało. Takie działanie wymaga zwiększonej regeneracji, dlatego sen na wysokiej klasy podłożu pozwala na najlepszy odpoczynek i usunięcie bolesnych napięć.

Utrzymanie naturalnej, swobodnej pozycji w trakcie snu jest możliwe, dzięki dobraniu właściwej twardości, rozmiaru oraz wypełnienia podłoża. Szeroką gamę najwyższej klasy podłoży, które wyróżnione zostały licznymi certyfikatami można znaleźć w ofercie marki Hilding Anders.

Wypełnienie materaca dla sportowca

Efektywny odpoczynek i regeneracja po treningu jest możliwa, dzięki wyposażeniu sypialni w materac, którego wypełnienie odpowiada na zaawansowane potrzeby sportowców. Relaksacyjny oraz prozdrowotny wpływ na obciążone ciało oraz poszczególne elementy aparatu ruchu posiadają materace, których wypełnienie stanowią wysokiej klasy blaty z pianek. 

Wysokoelastyczne pianki, jak na przykład HR lub Velvet Touch,  posiadają parametry świadczące o zwiększonej elastyczności, dlatego ich działanie pozwala maksymalnie zregenerować organizm sportowca. Szczególną uwagę warto zwrócić na model Hilding Mambo, który oprócz blatu z pianki Velvet Touch zawiera dodatek pianki Visco, która posiada zdolność reagowania na temperaturę ciała użytkownika. Takie działanie pozwala na dopasowanie się powierzchni materaca do ciała sportowca, a tym samym najlepsze dopasowanie podłoża do poszczególnych odcinków kręgosłupa, co znacznie poprawia higienę snu. Kolaboracja pianek Visco I Velvet Touch pozwala na stworzenie materaca, który doskonale redukuje napięcia mięśni szkieletowych wywołane treningiem. Dodatkowo, efekt delikatnego zagłębienia osoby śpiącej w materac daje uczucie otulenia ciała, co ułatwia proces zasypiania. 

Twardość i rozmiar materaca do snu dla sportowca

Aby materac dla sportowca prawidłowo spełniał swoją rolę, bardzo ważne jest dobranie rozmiaru i twardości podłoża do potrzeb użytkownika.

Rozmiar materaca pozwala stworzyć najlepsze warunki do odpoczynku, dzięki zapewnieniu sobie wystarczającej ilości przestrzeni do snuMaterac 90×200 idealnie sprawdzi się dla osoby śpiącej pojedynczo. Z kolei dla sportowca śpiącego z inną osobą konieczne jest wybranie większego rozmiaru podłoża, na przykład 140×200, co pozwoli na uniknięcie pobudek spowodowanych zmianą pozycji partnera w trakcie nocy.

Twardość materaca powinna być dopasowana do wagi użytkownika. Miękkie modele są dedykowane osobom do 60 kg, natomiast podłoża średniotwarde dla sportowców, których waga nie przekracza 100 kg. Osoby, których masa ciała jest większa niż 100 kg powinny zdecydować się na zakup twardego materaca. Dopasowanie wagi użytkownika do twardości podłoża pozwoli zachować stabilność konstrukcji, dzięki czemu podłoże nie będzie wyginać się pod wpływem ciężaru ciała.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment