Łup z garażu wywiózł stojącym w nim samochodem, który następnie odstawił

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu. Sprawca zabrał z przedsionka domu jednorodzinnego dwie kurtki, w których były klucze do samochodu i bramy garażowej. Następnie użył ich aby okraść garaż i przewieźć skradzionym pojazdem swój łup. Okazało się, że 37-latek był na tyle ”uczciwy”, że po przewiezieniu skradzionych rzeczy odstawił samochód na miejsce. Teraz za popełnione przestępstwa może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Tuż po wybiciu szyby w samochodzie i kradzieży pozostawionej na wierzchu reklamówki w ręce funkcjonariuszy z Komisariatu I Policji w Wałbrzychu trafił 37- mężczyzna. Zatrzymany wałbrzyszanin typowany był jako sprawca innego przestępstwa, do którego doszło w sylwestrową noc.

Wówczas nieznany sprawca wykorzystując otwarte drzwi wszedł do przedsionka domu jednorodzinnego. Z wieszaka zabrał dwie kurtki męskie wraz z kluczykami do samochodu oraz pilotem do bramy garażowej, którego zaraz po wyjściu z domu użył. Z wnętrza garażu ukradł elektronarzędzia, zabawki, CB-radio, hulajnogę oraz portfel z dokumentami i kartami płatniczymi. W związku z tym, że skradzione rzeczy zajmowały dużo miejsca sprawca wywiózł je stojącym w garażu samochodem, który po przetransportowaniu skradzionego mienia odstawił na miejsce. Właściciel skradzionych rzeczy straty oszacował na kwotę 6,5 tys. zł.

Śledczy prowadzący sprawę, mając doskonałe rozpoznanie osobowe, jako sprawcę kradzieży wytypowali 37-letniego mieszkańca Wałbrzycha. Mężczyzna został zatrzymany. Wpadł w ręce mundurowych tuż po wybiciu szyby w samochodzie i kradzieży pozostawionej na widoku reklamówki z zawartością płyt CD oraz podręcznego zestawu narzędzi. W tym wypadku skradzione mienie wyceniono na kwotę 200 zł.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty w obu sprawach. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Dolnośląska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Zdjęcie ilustracyjne

Share

Zobacz inne

Leave a Comment