Łukasz Charzewski na gali FEN 23

Łukasz Charzewski wystąpi podczas gali Fight Exclusive Night 23, która odbędzie się dnia 12 stycznia 2019 roku w lubińskiej hali RCS. Zawodnik kamiennogórskiego klubu Contender przystąpi do tego starcia z serią trzech zwycięstw z rzędu.

Łukasz “Harry”Charzewski to utytułowany zapaśnik, wielokrotny medalista mistrzostw Polski, członek kadry narodowej. Zawodowy debiut w MMA zanotował 16 września 2016 roku pokonując przez poddanie w 3. rundzie Miroslava Strouha. Siedem miesięcy później przez jednogłośną decyzję sędziów zwyciężył z Łukaszem Dziudzią, by od 2018 roku rozpocząć serię trzech kolejnych zwycięstw z rzędu. W marcu 2018 roku wygrał z Mansurem Abdurzakovem, pół roku później znokautował Tomasza Kubczaka, by w listopadzie pewnie na punkty uporać się z Arturem Pawlikiem. Relacja walki z Tomaszem Kubczakiem dostępna tutaj.

– Długo czekaliśmy z zakontraktowaniem Łukasza Charzewskiego w naszej federacji, ale właśnie teraz jest najlepszy moment, by tego dokonać. Łukasz zrobił ogromny progres w ostatnim czasie, ten rok potraktował bardzo poważnie i aż trzykrotnie zwyciężył tylko potwierdzając, że determinacja i ambicja są w tym sporcie bardzo ważne. Dywizja lekka doczekała się kolejnego swojego przedstawiciela ze sporymi aspiracjami – powiedział prezes FEN, Paweł Jóźwiak.

Przypominamy, iż podczas gali FEN 23 zobaczymy również walkę Marcina Zontka, o czym informowaliśmy tutaj.

Więcej na temat sportów walki i zawodników z naszego regionu w tagach MMA.Share

Zobacz inne

Leave a Comment