Lendog 2017

Dnia 20 maja 2017 roku ruszyła kolejna edycja Lendog czyli III Zawody Dogtrekkingowe. Wydarzenie odbyło się w Chełmsku Śląskim i było skierowane do osób posiadających psa.

Celem imprezy Lendog jest szerzenie aktywnego trybu życia wraz ze swoim pupilem, promowanie miejscowych szlaków turystycznych, zapomnianych zabytków, pomników przyrody, leśny savoir-vivre (czyli jak zachować się w lesie), ale najważniejsze to dobra zabawa.

Pierwsi zawodnicy ruszyli na trasę już o godz. 8:00, gdzie do pokonania mieli dystans 30 km. W dalszej kolejności właściciele ze swoimi czworonogami wyruszyli na trasy o długości 20, 10 i 5 km.

Podczas wydarzenia odbyły się również profesjonalne pokazy tresury, posłuszeństwa i pracy z psami, loteria fantowa oraz wiele innych atrakcji. Cała impreza potrwała do godz. 23:00, a jej zwieńczeniem była zabawa taneczna.

Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Chełmska Śląskiego “Tkacze Śląscy” oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lubawce, natomiast gospodarzem Rezydencja MDM Zadrna.

Największą popularnością cieszyła się trasa “EASY” o dystansie 10 km (41 drużyn) i trasa “MEDIUM” o długości 20 km (28 drużyn). Na najdłuższą (30 km) trasę “HARD” zdecydowało się sześciu odważnych.

Tegoroczna edycja została wzbogacona o trasę rodzinną o długości 5 km, w której udział wzięło siedem drużyn. Trasa zakończyła się warsztatami ekologicznymi i zabawami dla dzieci zorganizowanymi przez Klub Przyrodników i Nadleśnictwo Kamienna Góra w Karczmie Sądowej w Uniemyślu.

Zobacz wyniki w poszczególnych konkurencjach.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment