Lampy solarne doświetlają już niektóre miejsca gminy Marciszów

Lampy uliczne z własnym zasilaniem fotowoltaicznym doświetlają już niektóre miejsca gminy Marciszów.

Gmina Marciszów zrealizowała zadanie mające na celu doświetlenie miejsc, w których nie udało się wykonać instalacji lamp sieciowych ze względu na koszty lub trudne warunki techniczne.

Wykorzystując lampy led zasilane z ogniw fotowoltaicznych, udało się wykonać pojedyncze punkty oświetlenia m.in. w Domanowie, Ciechanowicach, Wieściszowicach, Pustelniku oraz Sędzisławiu.

Doświetlenie newralgicznych miejsc, o których informowali mieszkańcy gminy, miało na celu poprawę ich bezpieczeństwa. Instalując lampy solarne, które same produkują sobie energię, wykorzystując panel fotowoltaiczny, doświetlona została m.in. wyremontowana miesiąc wcześniej droga wewnętrzna w miejscowości Sędzisław, o której informowaliśmy tutaj, doświetlony został plac przykościelny w Domanowie, a także plac przy szkółce roślin w Pustelniku. Kolejne punkty w trakcie realizacji.

– Nie wszystkie postawione lampy solarne już świecą. Niektóre wymagają jeszcze zamontowania paneli bądź akumulatorów, na których dostawę oczekujemy – mówi wójt Wiesław Cepielik.

Całkowity koszt zadania wyniósł 80 319 zł przy dofinansowaniu z funduszów sołeckich w kwocie 39 974 zł.

Więcej informacji z gminy Marciszów prezentujemy tutaj.
Inne inwestycje prowadzone na terenie powiatu kamiennogórskiego prezentujemy tutaj.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment