Korki i utrudnienia w Kamiennej Górze

Przypominamy, że od soboty 26 września br. formalnie rozpoczęła się przebudowa ul. Papieża Jana Pawła II w Kamiennej Górze. Od tego dnia obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu, która obejmuje odcinek od Ronda Niepodległości do ulicy Mostowej. Objazd dla samochodów został wytyczony ulicą Lompy. Ponieważ na tym odcinku drogi tworzą się korki w godzinach szczytu, wielu kierowców zaczęło korzystać z objazdu w kierunku ul. Bohaterów Getta i Wałbrzyskiej. Wszystko wskazuje na to, że i na tych ulicach kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość, co widać na załączonej fotografii.

Przypominamy, że przebudowany zostanie ponad 400-metrowy odcinek ul. Papieża Jana Pawła II. Ulica zostanie poszerzona w rejonie skrzyżowania z ul. Jeleniogórską. Kierowcom będzie łatwiej ustawić się przed sygnalizacją świetlną, bo strefa skrzyżowania wydłuży się o około 25 metrów. Zbudowane zostaną dwie zatoki dla autobusów i miejsca postojowe dla samochodów osobowych. Pięć przejść dla pieszych znajdujących się w tym rejonie zostanie oświetlonych. Pojawią się też pasy zieleni.

Na przebudowę ulicy pozyskano 2,1 mln zł dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych. Pozwoli to sfinansować 70 procent inwestycji. Resztę pokryje budżet miasta. Wartość całego projektu została oszacowana na ok. 3 mln złotych.

Obecnie wykonawca na zamkniętym odcinku ul Papieża Jana Pawła II prowadzi prace pomiarowe.

Zobacz inne

Leave a Comment