Konwencja programowa .Nowoczesnej

Dnia 21 maja 2017 roku na warszawskim Ursynowie odbyła się konwencja programowa Nowoczesnej. W konwencji wzięli również udział członkowie kamiennogórskiego koła .Nowoczesna.

Spotkanie władz partii ze strukturami i sympatykami Nowoczesnej z całego kraju odbyło się pod hasłami „CałaNaprzód” i „Lepsza Polska”. W konwencji uczestniczyli także politycy Platformy Obywatelskiej Róża Thun, Andrzej Halicki, Jan Grabiec, z Unii Europejskich Demokratów Jacek Protasiewicz, Janusz Onyszkiewicz i gość specjalny Guy Verhofstadt były premier Belgii.Ryszard Petru zapowiedział wprowadzenie w Polsce euro, zamianę programu 500 plus na program „Aktywna Rodzina”, rozdział państwa od kościoła, wprowadzenie związków partnerskich, edukację seksualną i finansowanie in vitro z budżetu państwa. Przypomniał, po co powstała .Nowoczesna, recenzując obecną sytuację w kraju.

Głos na Konwencji Programowej Nowoczesnej zabrali też prezydent Nowej Soli i członek zarządu Nowoczesnej Wadim Tyszkiewicz, oraz posłowie Joanna Scheuring-Wielgus, przewodnicząca klubu poselskiego Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, Kamila Gasiuk- Pihowicz, Krzysztof Mieszkowski, a także prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski i gość specjalny konwencji Guy Verhofstadt, były premier Belgii, a obecnie przewodniczący Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy (ALDE) w Parlamencie Europejskim.

Czy konwencja pozwoli Nowoczesnej poprawić sondaże, zobaczymy niebawem. Zapraszamy do naszej relacji.

Zobacz inne

Leave a Comment