Konferencja burmistrza Kamiennej Góry – wideo

Podczas wtorkowej konferencji prasowej burmistrz Janusz Chodasewicz mówił m.in. o rosnących kosztach remontu budynku przy ul. Kościuszki 4, w którym mieszczą się miejskie instytucje – Centrum Kultury, Biblioteka Miejska oraz Przedszkole nr 2, o czym informowaliśmy wcześniej.

W przetargu na kolejny etap prac najtańsza oferta, która wpłynęła do urzędu miasta opiewa na kwotę 12,8 mln zł. Jeśli zostanie przyjęta do realizacji, koszt przebudowy tego obiektu wyniesie ponad 33 mln zł. Gdy doliczyć do tego wyposażenie, którego zakup konieczny będzie po zakończeniu remontu, kwota ta wzrosnąć może do 38 mln zł (!). Oznacza to, że inwestycja kosztować będzie miasto ponad trzy razy więcej, niż szacowane to było w momencie podjęcia decyzji o jej realizacji w poprzedniej kadencji kamiennogórskiego samorządu.

Obok tematu remontu CK, w trakcie konferencji burmistrz Chodasewicz mówił również o sytuacji w miejskiej oświacie, remontach mieszkań socjalnych, prowadzonych w urzędzie audytach, komunikacji autobusowej i o innych ważnych tematach.

Wideo: jużwiesz24

Share

Zobacz inne

Leave a Comment