Koncert – TSA

W dniach 20-22 maja 2016 roku na Campingu Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu odbyła się III edycja międzynarodowego zlotu Eleven Bike Fest.

W tym wielkim wydarzeniu zorganizowanym przez HARLEY-DAVIDSON CLUB ELEVEN z Wrocławia swoje koncerty dały gwiazd międzynarodowej i polskiej sceny rockowej.

Podczas dwudniowej imprezy można było obejrzeć występy zespołów: DŻEM, TSA, IRA, BIG CYC, PIERSI, TRZYNASTA W SAMO POŁUDNIE, GARASH, SIN i brytyjskiej legendy URIAH HEEP.

W programie nie zabrakło ciekawych atrakcji i konkursów nawiązujących do klimatów motocyklowych. Uczestnicy zlotu zadbali również o palenie gumy, co można zaobserwować w relacji z koncertu grupy Dżem.

Przed występem gwiazdy zlotu o dobry humor męskiej części zadbała Mistrzyni Tańca Pole Dance Anna Roman, dając pełen pikanterii występ na rurze.

Na portalu czadrow.pl można obejrzeć relację z drugiego dnia zlotu. Relacja została podzielona na trzy galerie koncertowe i występ Pole Dance.

Gwiazdą zlotu Eleven Bike Fest 2016 był zespół Uriah Heep. Brytyjska grupa progresywno/hardrockowa utworzona w 1969 roku, jeden z prekursorów heavy metalu. W początkach działalności związana z ruchem hippisowskim. Do jej największych przebojów należą fantazyjne ballady: July Morning, Lady in Black oraz Come Away Melinda, osadzone w baśniowym, surrealistyczno-metafizycznym świecie.
Za szczytowe osiągnięcie Uriah Heep uważa się album Look at Yourself, którego wydanie stało się właściwym początkiem sławy grupy.

Przed występem Uriah Heep zagrał TSA, wszystkim znany zespół rockowy, zaliczony do prekursorów heavy metalu w Polsce. Powstał w 1979 roku w Opolu z inicjatywy gitarzysty Andrzeja Nowaka i basisty Tomasza „Whatfora” Zatwarnickiego. Zespół zadebiutował w 1981 roku singlem Mass Media/Wpadka, jednakże pierwszy album studyjny pod tytułem TSA ukazał się dopiero w 1983 roku.

Przed TSA zagrała wszystkim znana grupa Dżem, grająca muzykę z pogranicza rocka i bluesa. Założona w 1973 roku przez braci Adama i Benona Otrębów oraz Pawła Bergera. Zaliczana do najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki rockowo-bluesowej.

Poniżej relacja z koncertu grupy Dżem.

Kolejne relacje dostępne pod poniższymi linkami:

Koncert Dżem
Koncert Uriah Heep
Występ Pole Dance

Share

Zobacz inne

Leave a Comment