Komunikat IMGW-PIB dotyczący zachowania turystów na Śnieżce

IMGW-PIB wydał komunikat dotyczący rażąco nagannego zachowania grupy turystów, którzy weszli na dach dolnego spodka na Śnieżce. Przypominamy, że do zdarzenia doszło kilka dni wcześniej, o czym poinformował Karkonoski Park Narodowy. Budynek jest zamknięty z powodu złego stanu konstrukcji.

– Nie ma zgody na zachowanie, jakie miało miejsce kilka dni temu na WOM Śnieżka. Było ono karygodne i wielce nieodpowiedzialne. “Turyści”, którzy weszli na dach jednego z dysku WOM Śnieżka, narazili na niebezpieczeństwo siebie, swoich podopiecznych oraz pracowników IMGW-PIB. Okazali brak szacunku zarówno do ciężkiej pracy obserwatorów jak również dla innych pracowników różnych państwowych instytucji zajmujących się szeroko rozumianym zarządzaniem kryzysowym. Nie poszanowali również zabytkowego obserwatorium na Śnieżce. Oświadczamy, że takie zachowanie jest zabronione i każdorazowo będzie zgłaszane do odpowiednich służb – poinformował zespół IMGW-PIB.

Przypominamy, że od 17 lutego br., w związku z zagrożeniem zerwania metalowego poszycia górnego spodka i zagrożeniem dla osób postronnych, na wniosek IMGW, właściciela budynku, zamknął szlaki prowadzące w KPN na szczyt Śnieżki, o czym informowaliśmy wcześniej.

Na Śnieżce nadal mocno wieje. Wczoraj wiało 10 w skali Beauforta. Wiatr miał prędkość 90 km/h, a w porywach 130 km/h. Awaria zostanie usunięta, kiedy tylko warunki atmosferyczne pozwolą na prowadzenie prac.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment