Kolejny pijany kierowca zatrzymany

W czwartek, 9 czerwca br. kamiennogórscy policjanci patrolu interwencyjnego otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie, który miał poruszać się samochodem w kierunku Kamiennej Góry. Niezwłocznie udali się w to miejsce. W pobliżu znajdował się patrol dzielnicowych, który również dołączył do poszukiwań. To właśnie oni wypatrzyli wskazany pojazd. Chcieli podjąć kontrolę drogową, jednak kierujący tym samochodem zadecydował, że się nie zastosuje do poleceń zatrzymania.

Współpraca pomiędzy patrolami policji pozwoliła na zajechanie drogi uciekinierowi i jego zatrzymanie już po kilkuset metrach pościgu. Kierującym okazał się 51-letni mężczyzna. Pierwszy z nim kontakt pozwolił stwierdzić, że otrzymane zgłoszenie jest potwierdzone. Mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem ponad 2,5 promila. Nie był to koniec jego przewinień. Posiadał on również aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.

51-letni mężczyzna został zatrzymany, a następnie osadzony w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Za przestępstwa, których się dopuścił, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kamienna Góra, sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment