Kolejny kierujący stracił uprawnienia za znaczne przekroczenie prędkości

Policjanci z kamiennogórskiej drogówki w dniu 17 sierpnia br. zatrzymali do kontroli drogowej 19 – letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego, który pędząc swoim samochodem w terenie zabudowanym w miejscowości Marciszów, znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. W tym przypadku za naruszenie zasad bezpieczeństwa funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy i nałożyli na niego grzywnę w postaci mandatu karnego.

Funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w trakcie pełnienia służby na terenie Gminy Marciszów zatrzymali do kontroli 19 – letniego mężczyznę w związku z popełnionym przez niego wykroczeniem drogowym. Kierujący swoim samochodem wykazał się wyjątkową nieodpowiedzialnością, ponieważ jechał aż 126 km/h, przy ograniczeniu dozwolonej prędkości do 50 km/h. Jego brawura i brak odpowiedzialności mogły doprowadzić do tragedii, tym bardziej dlatego, iż jest to teren wiejski bez dodatkowego pobocza przeznaczonego dla pieszych.

Za szybką jazdę kierującemu zatrzymane zostało prawo jazdy na okres trzech miesięcy, ponadto nałożono na niego mandat w wysokości 400 zł oraz 10 punktów karnych.

Policjanci przypominają, że każdorazowo, jadąc po drodze w sposób brawurowy i nieodpowiedzialny, możemy stać się potencjalnym zabójcą. W związku z czym warto się zastanowić, zanim rozwiniemy duże prędkości, głównie w miejscach, gdzie rozwijać ich nie należy.

Apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę z prędkością dostosowaną do przepisów i warunków panujących na drodze.

Źródło: Policja Kamienna Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

One Thought to “Kolejny kierujący stracił uprawnienia za znaczne przekroczenie prędkości”

  1. lipa

    kolejny kierujący nie pomyślał o Yanosiku…

Leave a Comment