Kolejni nietrzeźwi kierowcy

Minionej doby kamiennogórscy funkcjonariusze, podczas patrolowania miasta, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki VW Polo. Kierującą okazała się 55-letnia mieszkanka powiatu kamiennogórskiego. Podczas wykonywanych czynności mundurowi wyczuli od kobiety woń alkoholu. Kierująca została poddana badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 0,58 promila. Straciła już prawo jazdy, teraz odpowie karnie. Grozi jej kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata.

Kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 24-letni mieszkaniec Legnicy, który na terenie miejscowości Lubawka, został zatrzymany do kontroli drogowej. Mężczyzna na widok policyjnego radiowozu znacznie przyśpieszył, co wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy. Wykonane badanie testerem wykazało w organizmie obecność amfetaminy-metamfetaminy. Mężczyźnie pobrano krew do dalszych badań, po wykonaniu czynności został zwolniony. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Policjanci apelują o trzeźwą jazdę. Kierowanie pojazdem po alkoholu lub środków odurzających, jest niebezpieczne i powoduje realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Będąc pod wpływem alkoholu, nasza uwaga jest rozproszona, a reakcja opóźniona. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. To wszystko powoduje, że nie powinniśmy wsiadać za kierownicę. Konsekwencje nietrzeźwych kierowców ponoszą nie tylko oni, ale również ich pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego.

Źródło:  Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment