Otwarcie Kina za Rogiem

5 stycznia 2016 roku w Krzeszowie odbyło się uroczyste spotkanie inaugurujące działalność Kina za Rogiem. Uroczystość otwarcia prowadził wójt Patryk Straus. Gościem specjalnym był Grzegorz Molewski – inicjator projektu Kino za Rogiem.

Przed końcem ubiegłego roku odebrano prace budowlane związane z dostosowaniem pomieszczenia, a także wykonano montaż i konfigurację sprzętu audiowizualnego stanowiącego prawdziwe serce sali kinowej, która znajduje się w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym Gminy Kamienna Góra.

Bilety do Kina za Rogiem i wszelkie inne informacje można uzyskać pod nr tel. 75 610 60 62, osobiście w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym Gminy Kamienna Góra lub za pomocą oficjalnej strony na facebooku.

Kino za Rogiem to alternatywna propozycja zaspokajania potrzeb kulturowych. W dużych aglomeracjach rolą Kina za Rogiem jest przede wszystkim poszerzenie możliwości kontaktu ze sztuką filmową poprzez udostępnianie filmów rzadko lub nigdy nietrafiających do multipleksów. W małych miasteczkach i wsiach jest to idea przywracania mody na oglądanie filmów w kinie. Alternatywa polega również na tym, że nie tylko animator kina, ale także widz ma wpływ na dobór repertuaru. W Kinie za Rogiem można obejrzeć nie tylko filmy, ale też transmisje na żywo wydarzeń kulturalnych i sportowych.

Share

Zobacz inne

3 Thoughts to “Otwarcie Kina za Rogiem”

  1. […] iż Kino za Rogiem w Krzeszowie wraz z małymi kinami bierze udział w obchodach 90-lecia Miasta Gdynia. Z tej okazji […]

  2. […] 18 czerwca 2016 roku w Kinie za Rogiem w Krzeszowie odbyła się zapowiadana wcześniej prezentacja niemego filmu polskiego „Zew […]

Leave a Comment