Kamiennogórscy policjanci ostrzegają

Kamiennogórscy policjanci ostrzegają przed oszustami podszywającymi się pod znajomych! Tylko jeden kod, a możesz stracić pieniądze!

W tym konkretnym oszustwie sprawcy włamują się na konta społecznościowe, które często są słabo zabezpieczone. Następnie poprzez komunikator wysyłają prośby o podanie im kodu „BLIK”, wymyślając powód, dla którego sami nie mogą wykonać przelewu.
Niestety część osób, nie zastanowi się, nie sprawdzi tej informacji i wysyła potrzebny przestępcy kod, którego on używa do wypłaty środków z konta bankowego. W dobrej wierze sam poszkodowany potwierdza transakcje, myśląc, że pomaga „znajomemu”.

Aby nie paść ofiarą takiego oszustwa, pamiętajmy o:
– stosowaniu dwuskładnikowego zabezpieczenia konta na portalu społecznościowym – logowanie oprócz podania hasła będzie wymagało np. podania kodu sms;
– potwierdzeniu informacji przesyłanych przez „znajomego”. Zadzwoń, zapytaj – stracisz dodatkowych kilka sekund, a nie kilka tysięcy z konta;
– sprawdzeniu transakcji, które potwierdzasz na swoim koncie bankowym – pamiętaj, że oszust nie skorzysta z kodu, dopóki go nie potwierdzisz w telefonie!

Chroń swój PIN przed oczami innych osób.

Źródło: KPP Kamienna Góra.
Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Zobacz inne

Leave a Comment