Kamiennogórscy kryminalni zatrzymali sprawcę włamań na konta bankowe

Kamiennogórscy kryminalni zatrzymali 40-letniego mieszkańca Kamiennej Góry, który w połowie listopada br. dokonał kradzieży portfela wraz z kartą bankomatową z mieszkania. Następne przy użyciu skradzionej karty, czterokrotnie dokonał kradzieży z włamaniem na rachunek oszczędnościowy, poprzez pokonanie zabezpieczenia elektronicznego, po wcześniejszym uzyskaniu kodu PIN. Łącznie z rachunku bankowego mężczyzna dokonał kradzieży kwoty 1700 złotych. Pokrzywdzoną okazała 67-letnia kamiennogórzanka.

Tydzień później sprawca ponownie wykorzystując otwarte drzwi w jednym z mieszkań na terenie miasta, dokonał kradzieży portfela wraz z kwotą 250 złotych, kartą bankomatową oraz dokumentami. Mając w posiadaniu skradzioną kartę, usiłował dokonać wypłaty z konta kwoty 500 złotych, jednak nie posiadał kodu PIN, co uniemożliwiło wypłatę gotówki.

Obszernie zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie sprawcy łącznie 9 zarzutów. Mężczyzna złożył wyjaśnienia, w całości przyznał się do zarzucanych mu przestępstw. Teraz odpowie karnie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kamiennogórska policja ponownie apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w okresie przedświątecznym. Pamiętajmy o zamykaniu drzwi wejściowych do mieszkań, klatek schodowych oraz piwnic. Złodzieje nie potrzebują dużo czasu, aby nas okraść. Zadbajmy o mienie własne, a także sąsiada. Pamiętajmy o sąsiedzkiej czujności, ponieważ dobry sąsiad to dobre zabezpieczenie naszych mieszkań i domów.

Źródło:  Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Zobacz inne

Leave a Comment