Jechał bez uprawnień i miał narkotyki

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 31-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających oraz kierowanie bez uprawnień.

29 sierpnia 2019 roku koło godziny 2.50 policjanci w Jeleniej Górze na ul. Złotniczej zauważyli pojazd marki Opel. Kierujący na widok radiowozu próbował zmienić kierunek jazdy oraz gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Okazał się nim 31-letni jeleniogórzanin. W trakcie kontroli mężczyzna dziwnie się zachowywał, był bardzo pobudzony
i nerwowy. Okazało się, że posiadał narkotyki. Była to amfetamina i marihuana, z których można uzyskać kilka porcji handlowych. Ponadto jego zachowanie wskazywało, że najprawdopodobniej kierował autem pod wpływem narkotyków. W związku z tym pobrano mu krew do badań. Okazało się również, że jechał bez uprawnień.

Za posiadanie środków odurzających grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków. Jeżeli badanie potwierdzi, że kierował pojazdem będąc pod wpływem narkotyków, odpowie on również za to przestępstwo.

Źródło: Policja Jelenia Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment