Jarmark Tkaczy Śląskich

Dnia 19 sierpnia 2017 roku w Chełmsku Śląskim odbędzie się kolejna, jubileuszowa odsłona Jarmarku Tkaczy Śląskich. Chełmski rynek zapełni się stoiskami z wyrobami lnianymi, produktami ekologicznymi i naturalnymi, rękodziełem, a także przeprowadzane będą różnorodne warsztaty i zajęcia o tematyce włókienniczej. Całość podsumowana zostanie koncertem zespołu Wawele a zakończy się zabawą taneczną.

Jarmark rozpocznie się tradycyjną paradą historyczną, w której weźmie udział ludność Chełmska Śląskiego przyodziana w lniane, epokowe stroje.
Następnie odśpiewany zostanie Hymn Chełmska Śląskiego. Później zaś będzie miał miejsce interaktywny spektakl pn. “Bunt Tkaczy”. Następnie na scenie pojawią się zespoły i grupy muzyczne z regionu: Perpetuum z Kamiennej Góry, Wrzos z Lubawki, Zgoda z Chełmska Śląskiego oraz Durlakowe Rogi i Złote Nutki z Przedwojowa. Pomiędzy występami na scenie również pojawią się dzieci w pokazie mody lnianej najmłodszych.

Na godz. 18:00 zaplanowano happening teatralny oraz widowisko zatytułowane “Zderzenie – Powrót do przeszłości tkaczy – Zgoda”, wyreżyserowane przez Honoratę Magdeczko – Capote, w którym wezmą udział zarówno profesjonalni aktorzy jak i mieszkańcy Chełmska.

Blok taneczno-rozrywkowy rozpocznie się występem grupy Cool Play z Lubawki. Po nich na scenę wejdzie gwiazda wieczoru – zespół Wawele, na czele z charyzmatycznym wokalistą – Janem Wojdakiem. Zespół ten wylansował wiele piosenek, które otwierały polskie listy w latach 70. i 80. W Chełmsku Śląskim zagra po raz pierwszy.

Działania Jarmarku zostały dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego.Share

Zobacz inne

One Thought to “Jarmark Tkaczy Śląskich”

  1. […] Całe wydarzenie jest wypełnione bardzo bogatym repertuarem artystycznym, o czym informowaliśmy wcześniej. […]

Leave a Comment