Jak wybrać odpowiednie nożyczki fryzjerskie?

Chyba żaden profesjonalny zakład fryzjerski nie wyobraża sobie efektywnego wykonywania swoich obowiązków bez odpowiedniego wyposażenia. To właśnie od poszczególnych elementów i akcesoriów. Oczywiście nie obejdzie się bez zestawu suszarek, czy także i grzebieni. W ręku doświadczonej fryzjerki, tego typu akcesoria działają niczym magiczna różdżka. Oczywiście nie obejdzie się również bez odpowiednich nożyczek fryzjerskich. To właśnie dzięki nim, fryzjerki mogą wykonywać piękne i modne cięcia, a tym samym zadbać o to, by klientka opuściła salon z uśmiechem na twarzy. Niemniej jednak wiadomo, że wybór odpowiednich nożyczek fryzjerskich z pewnością nie jest najłatwiejszym zadaniem. Różnią się one między sobą nie tylko pod względem wielkości i zakończenia, ale przede wszystkim pod względem ich przeznaczenia. Tak więc na co zwrócić uwagę przy wyborze nożyczek fryzjerskich?

Tworzywo, z jakiego wykonane zostały nożyczki fryzjerskie

Chyba nikogo nie zaskoczy fakt, że nożyczki fryzjerskie, które przystosowane są do cięcia włosów, muszą być wykonane z odpowiedniego tworzywa. Zwykle wykorzystuje się do tego najwyższej jakości surowce. Oczywiście kilka z nich wyróżnia się na fryzjerskim rynku w szczególny sposób. Mowa tu przede wszystkim o nożyczkach takich jak te: https://hairpro.pl/nozyczki-fryzjerskie, do których produkcji wykorzystano wysokiej jakości stal nierdzewną, która dodatkowo została zahartowana. Nie da się ukryć, że tradycyjnie kucie stali, czyli kucie na gorąco sprawia, że staje się ona niezwykle twarda, a także odporna na wszelakie uszkodzenia mechaniczne i chemiczne urazy. Co prawda proces ten jest oczywiście niezwykle czasochłonny, jednak zapewnia trwałość nożyczek i skutecznie zabezpiecza je przed korozją na długie lata.

Kształt nożyczek fryzjerskich

Kolejnym ważnym aspektem jest wybranie odpowiedniego kształtu nożyczek fryzjerskich. Oczywiście koniecznością jest, by były one ergonomiczne, a także posiadały odpowiednio wyprofilowaną rękojeść. Nożyczki fryzjerskie, które będą świetnie dopasowane, do dłoni sprawiają, że nie ręka fryzjera nie będzie się tak męczyć podczas pracy. Ciekawym rozwiązaniem są oczywiście nożyczki offsetowe. Mają one świetnie wyprofilowane ustawienie ramion, a także odpowiednio odchylone uchwyty. Wówczas znacznie zwiększa się komfort pracy, a także fryzjer otrzymuje możliwość wykonywania odpowiedniego strzyżenia pod różnymi kątami nachylenia. Wybierając nożyczki fryzjerskie, przy okazji przyglądania się ich kształtom, warto także zwrócić uwagę na niezwykle ważny element, którym jest śruba. Zdecydowana większość modeli na rynku wyróżnia się płaskim systemem śrub, który pozwala na szybką i sprawną regulację ich natężeni. Niemniej jednak potrzebny jest do tego specjalny “kluczyk”. By oszczędzić sobie więc większych problemów z regulacją nożyczek, warto zdecydować się na model ze śrubą regulowaną. Można ją ręcznie obracać i dokręcać w zależności od potrzeb i preferencji. Warto wiedzieć, że napięcie nożyczek jest niezwykle istotne podczas pracy z nimi. Napięcie to można oczywiście sprawdzić podczas całkowitego otwarcia się nożyczek. Wówczas jedno ostrze będzie swobodnie opadać w kierunku całkowitego zamknięcia, a jeśli oba ostrza zamkną się płynnie i bez problemów, wówczas nożyczki fryzjerskie zostały wyregulowane prawidłowo.

Nożyczki fryzjerskie, dla leworęcznych fryzjerów

Jeśli któryś z fryzjerów w salonie jest leworęczny, oznacza to, że potrzebuje on również odpowiednio dobranych nożyczek fryzjerskich. Są to modele o odpowiednio wyprofilowanych uchwytach dla osób leworęcznych. Z pewnością fryzjer od razu wyczuje ogromną różnicę płynącą z ich wykorzystywanie. Nie tylko będą one odpowiednio leżeć w dłoni, ale także nie spowodują odcisków na przegubach palców fryzjera. Nożyczki fryzjerskie dla osób leworęcznych wyróżniają się również odwrotnym układem ostrzy, przez co cięcie w dalszym ciągu będzie niezwykle naturalne, a fryzjerzy nie będą musieli używać dodatkowej siły, by się tymi nożyczkami posługiwać. Praca więc przebiegnie szybciej i sprawniej.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment