Jak usunąć zapach potu z ubrań?

Nad tym, jak usunąć zapach potu z ubrań może się zastanawiać wiele osób. Nieprzyjemny aromat może dotyczyć nie tylko odzieży, w której uprawiało się intensywne ćwiczenia fizyczne, ale nawet odzieży wypranej. Na szczęście, druga z wymienionych sytuacji jest zdecydowanie rzadsza. Warto byłoby zatem poznać sposoby pozwalające na pozbycie się zapachu potu z ubrań.

Jak wywabić zapach potu z ubrań? Przyda się soda oczyszczona!

Osoby zastanawiające się nad tym, jak pozbyć się zapachu potu z ubrań, powinny zwrócić uwagę na sodę oczyszczoną, którą każdy ma w swoim domu. Charakteryzuje się ona właściwościami przeciwzapalnymi, a także przeciwbakteryjnymi i wybielającymi. Posiada także zdolność do regulowania pH wody. Dzięki temu będzie nieodzowna osobom, które chcą wiedzieć jak usunąć zapach potu na ubraniach, który posiada przecież kwaśny odczyn. Tymczasem soda jest zasadotwórcza. Wystarczy dodać pół szklanki sody do wody i namoczyć koszulę bądź bluzkę przez godzinę. Po tym czasie zaleca się tradycyjne pranie. Soda to także remedium na zapach potu na wypranych ubraniach. Jeśli skorzystanie z pralki, proszku i kapsułek nie pomogło, najlepiej wyprać ubranie ręcznie z dodatkiem sody.

Jak usunąć zapach potu z ubrań przy pomocy octu?

Każdemu, komu dokucza zapach potu na ubraniach ocet, powinien pomóc. To kolejny produkt, który znajduje się w niemal każdym domu. Jest to nie tylko remedium na nieprzyjemny zapach potu na ubraniach, ale również na nieestetyczne żółte plamy pod pachami. Wystarczy spryskać nieświeżą odzież octem i pozostawić tak na 30 minut, a następnie wyprać. Zapach potu na ubraniach po praniu nie powinien być już wyczuwalny. Jeśli natomiast chcesz pozbyć się nieprzyjemnego zapachu potu z ulubionych ubrań raz na zawsze, spróbuj użyć skutecznego antyperspirantu https://perspirex.com.pl/, który zapobiegnie nadmiernemu poceniu i wyeliminuje nieprzyjemne zapachy.

Para wodna – skuteczny sposób na zapach potu na ubraniach

Osoby zastanawiające się nad tym, jak wywabić zapach potu z ubrań, wcale nie muszą decydować się na pranie. Okazuje się bowiem, że zapach potu na ubraniach można zlikwidować parą wodną. To dobra opcja także dla osób, które zastanawiają się nad tym, jak usunąć zapach potu z ubrań sportowych po treningu. Aby móc skorzystać z tej metody, trzeba koniecznie wyposażyć się w żelazko z generatorem pary. Użycie go to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto nie wie, jak się pozbyć zapachu potu z ubrań na szybko. Czasami bowiem trzeba włożyć elegancką koszulę czy bluzkę na jakieś nagłe wyjście i nie ma czasu na skorzystanie z pralki. Dzięki parze wodnej nie trzeba będzie martwić się o to, że zapach potu na ubraniu będzie wyczuwalny.

Zobacz inne