Jak nie tracić czasu w urzędzie skarbowym

Wyjście do urzędu skarbowego to dla wielu osób przedsięwzięcie wymagające dużych przygotowań oraz niewyczerpanych zasobów cierpliwości. Czekanie w kolejkach, błędnie wypełnione formularze, nieczynne okienka czy niezrozumiałe formalności mogą powodować zdenerwowanie i zniechęcenie. Na szczęście obecnie, w erze, w której elektroniczne płatności i ogólna tendencja do przenoszenia wielu elementów życia do strefy online powstał również e urząd skarbowy.

  1. Urząd skarbowy online – jak działa?

  2. Czym są e-pity?

  3. Jakie sprawy można załatwić w e urzędzie skarbowym?

W jaki sposób korzystać z e urzędu skarbowego i czy jest to w pełni bezpieczne? Spróbujmy dowiedzieć się więcej na temat udostępnianych e usług.

Urząd skarbowy online – jak działa?

Płatności online wykonać umie już niemalże każdy. Wciąż jednak nie wszystkim znana jest możliwość używania e urzędu skarbowego. Jest to jednak ogromna strata – korzystanie z tego narzędzia daje szereg możliwości, które ułatwiają załatwienie wielu spraw.

Aby zalogować się w e urzędzie skarbowym można zastosować kilka sposobów:

  • użyć aplikacji mobywatel,
  • wykorzystać profil zaufany,
  • użyć narzędzi takich jak e dowód lub bankowość elektroniczna,
  • wykorzystać numer PESEL lub NIP.

Po zalogowaniu na ekranie zobaczyć będzie można wiele informacji, dotyczących spraw związanych z załatwianiem spraw w urzędzie skarbowym. E urząd skarbowy (https://www.e-pity.pl/e-urzad-skarbowy/) daje szeroki wybór możliwości i pozwala oszczędzić czas, jaki mógłby zostać stracony w stacjonarnym urzędzie.

Czym są e-pity?

Przy użyciu e urzędu skarbowego można załatwić sprawy związane z rozliczaniem PIT. PIT online (https://www.e-pity.pl/pit-online/) to szansa na rozliczenie podatku bez wychodzenia z domu. Dzięki niej nie trzeba wypełniać aż tak dużej liczby formularzy. Roczne zeznanie podatkowe jest przygotowywane automatycznie, co z kolei pozwala na oszczędzenie czasu i znacznie ułatwia całą procedurę. Przy wykorzystaniu usługi Twój e pit można zrezygnować z długich i wymagających wycieczek do urzędu skarbowego na rzecz szybkiego załatwienia sprawy w zaciszu własnego domu. Ponadto pozwala ona na wykonanie tej czynności w dowolnym czasie – e urząd skarbowy jest czynny 24 godziny na dobę.

Jakie sprawy można załatwić w e urzędzie skarbowym?

Korzystanie z urzędu elektronicznego pozwala na załatwienie wielu spraw, takich jak na przykład składanie pism. W ramach usługi złożyć można pismo w sprawie wyjaśnienia przeznaczenia wpłaty czy wniosek o zwrot podatku. Co więcej, w e urzędzie dowiedzieć się można o statusie spraw oraz statusie zwrotu podatku. E urząd pozwala korzystanie z aplikacji do generowania i wysyłania JPK, daje dostęp do płatności elektronicznych, udostępnia wykaz mandatów karnych, ukazuje niezbędne, aktualne dane podatnika oraz prowadzonych przez niego działalności i informuje o aktualnym stanie rozliczeń. Pozwala na składanie zawiadomień, takich jak ZAW-NR czy o popełnieniu czynu zabronionego. Szeroki wybór różnorodnych możliwości oraz maksymalne bezpieczeństwo tej aplikacji mobilnej sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z e urzędu skarbowego.

Korzystanie z możliwości, jakie daje Internet oraz nowoczesna technologia daje szansę na maksymalne oszczędzanie czasu i energii. Dzięki e urzędowi skarbowemu można z łatwością, przy pomocy kilku kliknięć załatwiać sprawy, które dawniej wymagały długich przygotowań i zajmowały wiele godzin. Funkcjonalność, wygoda i bezpieczeństwo – oto, co zapewnia ta wyjątkowa usługa. Zdecydowanie warto skorzystać z nowoczesnego i wygodnego rozwiązania, jakim jest e urząd skarbowy.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment