Informacja o pracach na terenie budowy drogi S3. Bolków-Kamienna Góra

GDDKiA poinformowała o pracach na terenie budowy drogi S3 (Zadanie III od węzła Bolków do węzła Kamienna Góra Północ).

Na budowie prowadzone są roboty w zakresie mostów na obiekcie WS-36 (wiadukt w Jaczkowie), gdzie odbywa się zbrojenie ławy fundamentowej w osi A, roboty palowe na podporze C. Na Tunelu TS-26 trwa drążenie nitki wschodniej i zachodniej portalu południowego, aktualnie wydrążona nitka wschodnia (lewa) ma około 170 metrów, nitka zachodnia (prawa) około 130 metrów. Trwa wywóz urobku z Tunelu TS-26 na składowisko. Na portalu północnym trwa kotwienie i torkretowanie ściany czołowej oraz wykop OpenCut na portalu północnym. Wykonywane jest również formowanie platformy pod składowisko materiałów wybuchowych na portalu północnym TS-26.

Przypominamy, że reportaże z budowy tuneli dostępne są na naszym portalu tutaj.

W branży melioracyjnej prowadzone są prace związane z udrożnianiem rowów, celem odprowadzenia wody z topniejącego śniegu. Brak prowadzenia zasadniczych robót drogowych ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne, zalegający śnieg i gwałtowne roztopy.

Wszystkie reportaże z budowy drogi S3 dostępne są tutaj.

Share

Zobacz inne

One Thought to “Informacja o pracach na terenie budowy drogi S3. Bolków-Kamienna Góra”

  1. Teresa Montelatyc

    Jestem mieszkanką Ptaszkowa, w związku budowy S5 odcięto nam (pieszy) dostęp do Kamiennej Góry, nie każdy ma samochód by dojechać do miasta .Czy tak trudno zrobić prowizoryczne przejście dla pieszych??Przejście po jezdni graniczy z cudem by nie zostać rozjechanym, a wystarczyłoby o 1 metr szerzej -jezdni i zabezpieczyć deskami.Jak ruszy szkoła to jak dzieci będą przechodziły? kto odpowie za wypadek?

Leave a Comment