Fight Exclusive Night 21

Informujemy, iż gala Fight Exclusive Night 21 odbędzie się nie 26, a 25 maja we Wrocławiu.

Pierwotnie gala miała się odbyć 26 maja i tylko ten termin w ciągu tego weekendu wchodził w grę. Kolidowało to z finałem Ligi Mistrzów, ale zdawaliśmy sobie z tego sprawę. Pojawiła się możliwość przesunięcia gali na piątek, więc skorzystaliśmy z tego. Zapraszam wszystkich do Hali Orbita w piątek, 25 maja – powiedział Paweł Jóźwiak, prezes FEN.

Areną zmagań zawodników będzie Hala Orbita. FEN po raz siódmy zawita do Wrocławia. To właśnie w stolicy Dolnego Śląska federacja zaczynała swoją działalność i tam też odbyła się ostatnia gala w 2017 roku. „Bitwa o Wrocław” była znakomitym wydarzeniem, które szerokim echem odbiło się w całej Polsce. Drugi akt 2018 roku to powrót do Hali Orbita.

Mieszkańców naszego regionu zapewne zainteresuje informacja, iż jednym z zawodników FEN 21 ponownie będzie jeleniogórzanin Marcin Zontek – reprezentant klubu Contender Kamienna Góra.

Marcin Zontek mimo przegranych ostatnich dwóch walk w klatoringu FEN bezsprzecznie jest jednym z największych zawodników w sportach walki.
W MMA odniósł szesnaście zwycięstw, a cztery z nich na arenie Fight Exclusive Night. To otworzyło mu drogę do walki o pas mistrzowski.
Jeleniogórzanin był pretendentem do tytułu mistrza największej europejskiej organizacji MMA, M-1 Global – jego bitwa o pas z Sergeyem Korneevem uznana została za Najlepszą Walkę Roku 2012 w Rosji.
W roku 2016 pomimo przegranej, wraz z Przemysławem Mysiała otrzymał bonus od organizacji Fight Exclusive Night za najlepszą walkę gali FEN 12 Feel The Force. Zawodnicy w pierwszym z trzech pojedynków o pasy mistrzowskie zafundowali publiczności porywające, toczone w morderczym tempie i trzymające w napięciu widowisko, w którym zwroty akcji następowały jeden po drugim, a zaskakujące zakończenie na 2 sekundy przed ostatnim gongiem jedynie podkreśliło wyjątkowy charakter tego starcia.
Marcin Zontek w FEN pokonał Krzysztofa Pietraszka, Macieja Browarskiego, Tassilo Lahra i Arunasa Viliusa.

W Hali Orbita zobaczymy w akcji również Wojciecha Wierzbickiego, który powalczy o pas mistrzowski. Do tego kibice będą mogli podziwiać Marcina Sianosa, wspomnianego Marcina Zontka, Tymoteusza Łopaczyka i Mateusza Głąba.

Bilety na galę FEN 21 można nabyć na stronie internetowej fen-mma.com/bilet

Więcej o wydarzeniu w tagach MMA.Share

Zobacz inne

Leave a Comment