Faworyci grup na MŚ 2022. Jakie reprezentacje mogą liczyć na łatwy awans?

Faza grupowa piłkarskich MŚ już nieraz przynosiła niespodziewane rozstrzygnięcia. Na kartach historii futbolu można odnaleźć przykłady silnych drużyn, które z różnych względów odpadały z turnieju już na etapie grupowym. Jednak obiektywnie trzeba przyznać, że są to raczej wyjątki od reguły. W większości przypadków faza grupowa na mundialu przebiega zgodnie ze wcześniejszymi przewidywaniami. Czy tak samo będzie podczas MŚ 2022 w Katarze? Jakie drużyny są aktualnie faworytami poszczególnych grup?

Faza grupowa może być łatwą przeprawą dla Anglii, Argentyny i Francji

Na kilka tygodni przed rozpoczęciem MŚ 2022 eksperci oraz bukmacherzy wytypowali już kilku faworytów nadchodzącej imprezy. Co jasne, te reprezentacje siłą rzeczy stają się także faworytami do uzyskania bezproblemowego awansu ze swoich grup. O jakich zespołach mowa?

Tutaj na pewno trzeba wspomnieć o dwóch europejskich drużynach, czyli reprezentacjach Anglii i Francji. „Synowie Albionu” na skutek losowania trafili do grupy B wraz z reprezentacjami: Walii, USA oraz Iranu. Pod kątem umiejętności piłkarskich Anglicy wyraźnie górują nad wszystkimi wymienionymi ekipami. Dlatego kursy na awans Anglików z pierwszego miejsca wynoszą tylko 1,30.

Podobnie sprawa wygląda w przypadku reprezentacji Francji. „Trójkolorowi” zagrają w grupie D z reprezentacjami: Danii, Tunezji oraz Australii. Co prawda, Duńczycy pokazali już, że mogą oni sprawić dużą niespodziankę na wielkich imprezach. Jednak mimo tego Francuzi nie powinni mieć problemów z pokonaniem reprezentacji Tunezji i Australii. Tym samym awans Francji, nawet z 2 miejsca, nie budzi obecnie żadnych wątpliwości.

Faworytem do łatwego awansu jest także Argentyna. Piłka nożna prezentowana w ostatnim czasie przez zawodników „Albicelestes” może imponować nawet najbardziej wymagającym kibicom oraz ekspertom. Niestety, los sprawił, że grupowymi rywalami Argentyńczyków będą Polacy. Oprócz tego zawodnicy „Albicelestes” zmierzą się z reprezentacjami Meksyku i Arabii Saudyjskiej. Takie zestawienie sprawia, że awans Argentyny wydaje się pewniakiem (kurs 1,40 na wygranie grupy).

Jakie silne ekipy muszą mieć się na baczności w czasie fazy grupowej?

Jeżeli chodzi o wspomniany mecz Polska – Argentyny, typy idą jednoznacznie w stronę piłkarzy z Ameryki Południowej. Jednak nie wszystkie silne zespoły mogą liczyć na łatwą przeprawę podczas fazy grupowej. Kto więc musi mieć się na baczności z powodu wyników losowania grup MŚ 2022?

Jedną z takich drużyn jest reprezentacja Portugalii, która zagra w grupie H z: Urugwajem, Koreą Południową oraz Ghaną. W teorii Portugalczycy są faworytami tej grupy. Jednak w praktyce każda z drużyn może tutaj „urwać punkty” faworytom. Nic więc dziwnego, że grupa H uchodzi za jedną z najbardziej wyrównanych.

Wbrew pozorom sytuacja Niemców i Hiszpanów również nie jest w pełni komfortowa. Obydwa te zespoły trafiły bowiem do grupy E. Oczywiście to te reprezentacje są faworytami do awansu z grupy. Jednak silny rywal oznacza, że każde potknięcie w meczach z Japonią lub Kostaryką może być bardzo kosztowne!

Udział‌ ‌w‌ ‌nielegalnych‌ ‌grach‌ ‌hazardowych‌ ‌jest‌ ‌karany.‌ ‌STS‌ ‌S.A.‌ ‌(dawniej‌ ‌Star-Typ‌ ‌Sport‌ ‌Zakłady‌ ‌Wzajemne‌ ‌Spółka‌ ‌z‌ ‌o.o.)‌ ‌posiada‌ ‌zezwolenie‌ ‌wydane‌ ‌przez‌ ‌Ministra‌ ‌ds.‌ ‌Finansów‌ ‌Publicznych‌ ‌na‌ ‌urządzanie‌ ‌zakładów‌ ‌wzajemnych.‌ ‌Hazard‌ ‌związany‌ ‌jest‌ ‌z‌ ‌ryzykiem.‌ 

Share

Zobacz inne

Leave a Comment