Święto Wolnych Książek w Kamiennej Górze

Na terenie kamiennogórskiego zalewu trwa akcja z okazji przypadającego dziś (czwartek, 16 czerwca) Święta Wolnych Książek, którą prowadzą harcerze Hufca ZHP Kamienna Góra.

Święto Wolnych Książek promuje ideę bookcrossingu, która opiera się na założeniu, że literaturę należy rozpowszechniać. Książki powinny podróżować, krążyć z rąk do rąk, by mogły żyć i spełniać swoje zadanie. W tej podróży ważne jest to, że po prostu są czytane. Nie są ozdobami na półkach, stają się ogólnodostępne.

Przypominamy, że święto ustanowione zostało w Polsce w 2003 roku, ale powstało w Stanach Zjednoczonych w 2001 roku. Pomysł zrodził się z chęci uświetnienia bookcrossingu i zaktywizowania entuzjastów czytania.

Teraz Ci najbardziej rozkochani w literaturze łączą się jeszcze bardziej we wspólnych przemarszach i happeningach, nawołując: Chcemy podzielić się radością czytania! To niezwykłe przedsięwzięcie rozrasta się z roku na rok. Biorą w nim udział szkoły, uczelnie, urzędy, instytucje, organizacje społeczne i kulturalne, a także media.

Jak Ty możesz uwolnić książkę? To bardzo proste! Można to zrobić na dwa sposoby:
Pierwszy to założenie darmowego konta na bookcrossing.pl, wejście w opcje Uwolnij książkę i postępowanie z poleceniami wyświetlanymi na monitorze.
Drugim jest znalezienie publicznej półki i odłożenie tam książki, którą chcesz uwolnić.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment