Dożynki Gminy Lubawka

W dniu 7 września 2019 odbyły się Dożynki Gminy Lubawka. Gospodarzem dożynek zostało Sołectwo Bukówka. Starostami zostali Dominika i Michał Jochymek.

Dożynki to staropolski zwyczaj podziękowania Bogu i naturze za obfitość plonów, zebranych w okresie żniw. To też czas spotkań i wspólnego świętowania wspólnoty rolniczej.

Tegoroczne świętowanie rozpoczęto Mszą św. dziękczynną w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lubawce. Po Mszy nastąpił przemarsz korowodu dożynkowego ulicami Lubawki do Parku Watra, gdzie odbyła się uroczystość dożynkowa.

W bardzo bogatym programie artystycznym znalazły się m.in. wstępy zespołów Wrzos z Lubawki i Zgoda z Chełmska Śląskiego oraz Kapeli Podwórkowej Lubańskie Walcmany. Gwiazdą wieczoru był zespół Bartnicky. Poza tym mnóstwo atrakcji, konkursów i zabawa taneczna.

W konkursie Piękna Wieś Gminy Lubawka zwyciężyły sołectwa: Niedamirów, Opawa, Uniemyśl.

Zobacz ofertę patronatu medialnego
Share

Zobacz inne

One Thought to “Dożynki Gminy Lubawka”

  1. […] – wideoCztery Pory Rynku – JesieńGrecki Chór Bizantyjski wystąpił w KrzeszowieDożynki Gminy LubawkaWypadek w PisarzowicachNarodowe Czytanie w Kamiennej GórzeMetallica: S&M²Przegląd w Stadzie […]

Leave a Comment