Desperat wszedł na komin Energetyki Cieplnej w Kamiennej Górze

W dniu 6 listopada 2019 roku dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej  Górze około godz. 14:30 otrzymał zgłoszenie od pracowników Energetyki Cieplnej z Kamiennej Góry o osobie, która wtargnęła na jej teren i wspina się na ponad 100 metrowy komin przedsiębiorstwa. W stan gotowości postawione zostały policja, jednostka PSP z Kamiennej Góry i Wałbrzycha oraz zespół ratownictwa medycznego. Mężczyzna groził popełnieniem samobójstwa poprzez skok ze szczytu komina. Do ściągnięcia desperata z komina została zadysponowana również specjalistyczna grupa Ratownictwa Wysokościowego Państwowej Straży Pożarnej ze Świdnicy. Niestety grupie nie udało się desperata sprowadzić na dół. Uciekając na wyższą kondygnację zgubił but. Przy kominie strażacy rozłożyli skokochron. Na miejsce zdarzenia musieli zostać wezwani policyjni negocjatorzy z Wrocławia, którzy dojechali o godz. 17:45. Negocjatorom nie udało się nawiązać kontaktu telefonicznego z mężczyzną. Policyjni negocjatorzy próbowali rozmawiać z desperatem wykorzystując megafon. Mężczyzna potwierdzał odpowiedź unosząc rękę. Ze względu na dużą odległość to również sprawiało trudności w komunikacji. Podjęto decyzję aby negocjatorów przybliżyć do mężczyzny wykorzystując drabinę pożarniczą PSP w Wałbrzychu (42 m.), którą zadysponowano do działań.

Ostatecznie mężczyznę z komina zaczęła sprowadzać grupa GOPR około godz. 23:30. Akcję, która zakończyła się około godz. 1:00, utrudniała mżawka i niska temperatura.

Okazało się, że jest to ten sam mężczyzna, który już wcześniej dwukrotnie wszedł na komin. To jego trzecie wejście na ten obiekt. Po potwierdzeniu tożsamości osoby 30–letni mieszkaniec Kamiennej Góry trafił na oddział psychiatryczny wałbrzyskiego szpitala.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment