Czasy na lasy

Dziś 04.10.2013 roku zostały zakończone warsztaty edukacyjne połączone z sadzeniem drzewek. Na ścieżce przyrodniczo dydaktycznej goszczeni byli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Mieroszowie oraz członkowie Rodzinnego Ogrodu Działkowego Przyszłość również z Mieroszowa. To wszystko odbywało się w pięknej scenerii Pogórza Sudeckiego w okolicach Rezerwatu Głazy Krasnoludków, gdzie członkowie koła łowieckiego Knieja Lubawka zbudowali ścieżkę dydaktyczną z oznakowaniem, tablicami dydaktycznymi i placem dydaktycznym z miejscem na ognisko, ławami z zadaszeniem i urządzeniami myśliwskimi.
Te obiekty to zasługa Nadleśnictwa Kamienna Góra, głównego partnera finansowego.

Projekt Czasy na lasy był skierowany przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych i młodzieży. Jego celem było zwiększenie świadomości ekologicznej i poczucia odpowiedzialności za przyrodę poprzez organizację warsztatów przyrodniczych połączonych z akcją sadzenia drzew. Cały projekt był kierowany przez Koło Łowieckie Knieja Lubawka przy udziale Nadleśnictwa Kamienna Góra i realizowany na ścieżce przyrodniczo dydaktycznej szeroko prezentowanej na naszym serwisie.

Nasz udział w projekcie polegał na jego dokumentowaniu fotograficznym i tworzeniu tablic pamiątkowych, które niebawem powstaną przy miejscu zasadzeń. Cały projekt trwał 6 dni, w których powstały niezapomniane chwile utrwalone na fotografiach. Na naszym serwisie zostały zamieszczone wybrane galerie poglądowe.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment