Czarnoborska grupa teatralna na czeskiej scenie

Od początku września w Bibliotece+Centrum Kultury w Czarnym Borze znów zrobiło się gwarno, wesoło i twórczo. Do artystycznych zajęć powróciły zarówno dzieci, jak i dorośli.
A jest w czym wybierać. Dla dorosłych zumba, aerobik, Dyskusyjny Klub Książki, dla seniorów UTW, a dla dzieci taniec, eksperymenty z nauką, zajęcia animacyjne na świetlicach oraz zabawa
w teatr.

Artystyczna praca wre, a młodzi aktorzy Teatru „I Morele Bęc” pracujący pod kierunkiem Katarzyny Bernaś zdążyli już nawet zaprezentować się przed szerszą publicznością. 3 października wystąpili u naszych czeskich sąsiadów, w kompleksie rekreacyjnym Koupalo, w Janovickach gdzie odbywały się Prezentacje Teatrów Dziecięcych.

W Czechach czarnoborski teatr gościł na zaproszenie Fundacji Odnowy Ziemi Noworudzkiej – współorganizatora Prezentacji. Najmłodsi aktorzy z energią, wdziękiem i świeżością zaprezentowali etiudę na motywach Czarnoksiężnika z Krainy Oz, a teatralna młodzież – wielokrotnie już oklaskiwany spektakl pt. Dziób w dziób wg Mali Prześlugi.
Po udanych występach młodzi artyści zgodnym chórem podkreślali, że cudownie znów było stanąć na teatralnych deskach, po półtorarocznej przerwie spowodowanej pandemią. Dla niektórych młodszych członków grupy był to w ogóle pierwszy w życiu występ przed publicznością. Prezentacje nie miały jednak charakteru konkursu, obyło się więc bez festiwalowego stresu, była za to radość ze spotkania i bycia na scenie.
Katarzyna Bernaś – reżyser i opiekun grupy dodaje, że występ w Czechach był wspaniałą przygodą, ale też doskonałą próbą generalną przed udziałem w ważnym, ogólnopolskim festiwalu konkursowym – Dziecięco-Młodzieżowych Konfrontacjach Teatralnych TEATRRRAŁKI na których już w listopadzie wystąpi czarnoborski zespół.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment