Czadrowski Nepomucen otrzymał oświetlenie

W dniu 30 maja 2019 roku w miejscowości Czadrów zainstalowano oświetlenie figury św. Jana Nepomucena.

Kamienny barokowy Jan Nepomucen, który był usytuowany na skarpie przy drodze wjazdowej na fermę drobiu otrzymał w 2017 roku nową lokalizację. Obecnie znajduje się przy drodze powiatowej nr 3468D, nieopodal mostu na rzece Zadrna (skrzyżowanie na Dolnośląskie Centrum Rehabilitacji).

Przypominamy, że obiekt z biegiem lat popadł w ruinę, a jego niebezpieczne pochylenie groziło przewróceniem. Stowarzyszenie Brama Czadrowska (pod kierownictwem prezesa Artura Kubieńca) w porozumieniu z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, Urzędem Gminy w Kamiennej Górze oraz właścicielem terenu, na którym był usytuowany, ustaliło nową lokalizację pomnika.

Wykonanie generalnych zabiegów konserwatorskich, jakie figura świętego Jana Nepomucena przeszła po raz pierwszy od 1867 roku, pozwoliło uchronić pomnik przed zniszczeniem na kolejne stulecia.

Radny Gminy Kamienna Góra Artur Kubieniec za wykonanie oświetlenia pomnika dziękuje Urzędowi Gminy Kamienna Góra i Panu Robertowi Mikołajczykowi, który po raz kolejny zaangażował się społecznie w działania organizowane w sołectwie Czadrów.

Cały proces renowacji był prezentowany na naszym portalu w tagach nepomucen i na specjalnie utworzonej stronie internetowej pod adresem czadrowskinepomuk.wordpress.com.

Zobacz inne

One Thought to “Czadrowski Nepomucen otrzymał oświetlenie”

  1. […] Przypominamy, że w dniu 30 maja 2019 roku w miejscowości Czadrów zainstalowano oświetlenie figury św. Jana Nepomucena, o czym informowaliśmy wcześniej. […]

Leave a Comment