Benefis Edwarda Muszczyńskiego – Koncert zespołu Fortet

W sali widowiskowej kamiennogórskiego Centrum Kultury odbył się dzisiaj (sobota, 30 kwietnia) koncert zespołu Fortet. Wydarzenie zorganizowano z okazji Międzynarodowego Dnia Jazzu. W tym roku częścią obchodów był również benefis Edwarda Muszczyńskiego – wieloletniego nauczyciela muzyki, absolwenta Akademii Muzycznej we Wrocławiu, kamiennogórskiego multiinstrumentalisty – jazzowej duszy regionu.

Salę widowiskową CK wypełnili przedstawiciele kamiennogórskiego samorządu, miejskich jednostek kultury i licznie zebrani mieszkańcy. Były kwiaty, upominki i wiele ciepłych słów, skierowanych do Edwarda Muszczyńskiego, którego burmistrz Janusz Chodasewicz uhonorował specjalną statuetką za wieloletnią działalność kulturalną na rzecz Kamiennej Góry i całego regionu.

Zespół Fortet, który uświetnił kamiennogórskie obchody Międzynarodowego Dnia Jazzu to formacja wykorzystująca nowoczesne brzmienia jazzu. W swojej twórczości wykorzystuje również elementy muzyki etnicznej, wprowadzając wyrazistą latynoską sekcję rytmiczną. Ten niezwykły brzmieniowy mariaż jest wynikiem zamiłowań i pasji założyciela formacji, Tadeusza Leśniaka, znakomitego i nagradzanego wielokrotnie kompozytora i aranżera.
Muzyka zespołu jest bardzo nośna także dlatego, że w utworach równie mocno pobrzmiewa klimat krakowskich piwnic jazzowych, jak i latynoski puls, wybijany z pasją przez sekcję rytmiczną w oryginalny i zaskakujący sposób.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment