Bajanie na Polanie – CzarnOFF Fest

Dnia 18 sierpnia 2018 roku w Rędzinach odbył się Rudawski Festiwal Kultury „Bajanie na Polanie”. Miejscem wydarzenia był obszar Przełęczy Rędzińskiej, na której w dniach 17-19 sierpnia odbywa się III edycja festiwalu muzycznego CzarnOFF Fest.

Nowa inicjatywa Centrum Biblioteczno-Kulturalnego Gminy Kamienna Góra pn. „Bajanie na Polanie” to muzyka, teatr, taniec i rękodzieło.

Od godziny 14:00 pełni energii i ciekawych pomysłów animatorzy z CBK wprowadzali uczestników w iście festiwalową atmosferę. Pracowników CBK wspierali członkowie zespołu Foliba, którzy poprowadzili warsztaty bębniarskie. Animatorzy razem z dziećmi wykonywali niepowtarzalną etniczną biżuterię oraz barwne latawce. Dzieci z lokalnego zespołu tanecznego Sprężynki wcielili się w rolę nauczycieli i zaprezentowali taneczne kroki. Wisienką na torcie były zajęcia z malowania czekoladą. Do tego każdy mógł skorzystać ze ścianki wspinaczkowej, strzelania z łuku, a nawet sprzętu do paintballa. Na koniec wszystkie dzieci miały możliwość obejrzenia sztuki teatralnej.

Cały dzień ze sceny festiwalowej CzarnOFF dobiegała różnorodna muzyka począwszy od etnicznych brzmień afrykańskich bębnów, po przez reggae, ska i elektroniczne brzmienia.Share

Zobacz inne

One Thought to “Bajanie na Polanie – CzarnOFF Fest”

  1. […] Relacja z ubiegłorocznej edycji CzarnOFF Fest dostępna na naszym portalu tutaj. […]

Leave a Comment