Aresztowany za znęcanie się nad rodzicami

Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozić może synowi, który przez kilka miesięcy znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoimi rodzicami. Mężczyzna awanturował się, szarpał, popychał i groził pokrzywdzonym pozbawieniem życia. Na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kowarach zatrzymali 30-letniego mężczyznę podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad rodzicami.

30-latek został zatrzymany podczas interwencji domowej zgłoszonej przez pokrzywdzonych  9 marca br.  Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna nadużywał alkoholu i narkotyków, które to substancje wyzwalały w nim agresję. Mężczyzna od października ubiegłego roku do marca br. bez żadnego powodu wszczynał awantury, podczas których wyzywał, szarpał, popychał, a także groził rodzicom pozbawieniem życia.

Za znęcanie się psychiczne i fizyczne grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 11 marca br. Sąd na wniosek  prokuratora Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Źródło:
Policja Jelenia Góra
podinsp. Edyta Bagrowska

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment