Akty oskarżenia w sprawie narkotykowej w powiecie kamiennogórskim i jaworskim

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze skierowała dwa akty oskarżenia przeciwko sprawcom przestępstw narkotykowych. W toku przeprowadzonych śledztw ujawniono i zabezpieczono znaczne ilości środków odurzających, substancji psychotropowych oraz sprzętu służącego do ich produkcji, a także zatrzymano blisko 300 tysięcy złotych w gotówce.

Do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze trafił akt oskarżenia przeciwko Danielowi J., któremu zarzucono szereg przestępstw z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, w tym uprawę konopi innych niż włókniste, wytwarzanie znacznych ilości środków odurzających, posiadanie znacznych ilości substancji psychotropowej oraz odpłatne udzielanie środków odurzających wielu osobom.

9 sierpnia 2018 roku funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bolkowie na terenie powiatu jaworskiego ujawnili plantację marihuany. Zatrzymano wówczas Daniela J. i przeprowadzono przeszukanie jego posesji, ujawniając między innymi sadzonki konopi innych niż włókniste, z których można było wytworzyć ponad pół tysiąca porcji handlowych, a także gotowy, wytworzony już narkotyk stanowiący ponad 400 porcji. Daniel J. posiadał także przy sobie ponad 14 gram substancji psychotropowej w postaci metamfetaminy, co stanowi znaczną ilość. Ponadto, w toku prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze śledztwa ustalono, że podejrzany udzielał odpłatnie środków odurzających co najmniej trzydziestu innym osobom.

26-latek początkowo przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, jednak w kolejnych wyjaśnieniach zmieniał prezentowaną przez siebie wersję.

W sprawie ustanowiono zabezpieczenie majątkowe na sumę 155.630,00 złotych, zatrzymując pieniądze ujawnione przy oskarżonym.

Sprawca nie był wcześniej karany sądownie. Zarzucone mu przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności w wymiarze od 3 do 15 lat.

Do Sądu Rejonowego w Kamiennej Górze skierowano akt oskarżenia przeciwko Arkadiuszowi B., któremu Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze zarzuca posiadanie znacznych ilości środków odurzających oraz substancji psychotropowych, a także ich odpłatne udzielanie innym osobom.

45-letni mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego został zatrzymany 23 lipca 2018 roku. Znaleziono przy nim 740 gramów ziela konopi innych niż włókniste stanowiących ponad 21 tysięcy porcji handlowych oraz substancję psychotropową w postaci metamfetaminy w ilości 57 gramów, co daje ponad 2100 porcji handlowych. Ponadto ustalono, że udzielał on odpłatnie substancji psychotropowych i środków odurzających co najmniej sześciu osobom, uzyskując z tego tytułu kwotę blisko 50 tysięcy złotych. Proceder trwał od 2016 roku.

Arkadiusz B. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności karnej.

Nie był on dotychczas karany sądownie. Zarzucone mu przestępstwa zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

W sprawie zatrzymano należące do oskarżonego pieniądze w kwocie 141.130,00 złotych, wobec których prokurator wydał postanowienie o zabezpieczeniu majątkowym.

źródło: jgora.po.gov.pl

Więcej prokuratorskich komunikatów prasowych w tagach prokuratura.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment