8 kierujących straciło prawo jazdy, 8 rowerzystów ukarano mandatami za kierowanie po użyciu alkoholu

Wczoraj 8 kierowców straciło prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Wszyscy zatrzymani do kontroli przekroczyli prędkość o ponad 50 km. Dodatkowo zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi. Ponadto 8 rowerzystów zostało ukaranych mandatami karnymi w wysokości 500zł za kierowanie rowerem po użyciu alkoholu.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, zatrzymali wczoraj 8 kierujących w wieku od 21 do 60 lat, którzy zgodnie z obowiązującymi przepisami stracili prawo jazdy na trzy miesiące za jazdę z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym, a tym samym za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

18 sierpnia br. policjanci pełniąc służbę na głównych ciągach komunikacyjnych w Jeleniej Górze, zatrzymali do kontroli drogowej 8 kierowców, którzy na ograniczeniu prędkości do 50 km na godzinę mieli na licznikach od 96 do 120 km na godzinę.

Kierowcy stracili prawo jazdy na 3 miesiące, zostali ukarani mandatami w wysokości po 400 zł i otrzymali po 10 punktów karnych.

Ponadto, również wczoraj w powiecie jeleniogórskim, 8 rowerzystów zostało ukaranych mandatami w wysokości 500zł za kierowanie rowerem po użyciu alkoholu.

Jeleniogórscy policjanci apelują o rozsądek na drodze. Zarówno kierujący autami jak i rowerzyści zobowiązani są do zachowania szczególnej ostrożności na drodze. Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, brawura, nadmierna prędkość to najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych.

Źródło: Policja Jelenia Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz