25. edycja zawodów kolarskich MTB XC Lubawka

Przypominamy, że w dniach 8 i 9 czerwca 2019 roku odbędą się Międzynarodowe Zawody w Kolarstwie Górskim 25. MTB XC Lubawka. Oprócz sportowych zmagań organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji, m.in. program artystyczny i rowerowe show w wykonaniu Wicemistrzów Polski.

Zawody rozpoczną się w sobotę, 8 czerwca od Szkolnych Mistrzostw w Kolarstwie Górskim. Między 9:00 a 10:30 można będzie dokonywać uzupełniających zapisów, o 10:45 zawody zostaną uroczyście rozpoczęte. Pierwsze starty zaplanowane zostały na godz. 11:00 a uroczysta dekoracja na godz. 15:00.

Po drodze na pierwszy dzień zawodów wszyscy uczestnicy i kibice będą mogli odwiedzić inne wydarzenie, które równolegle z zawodami organizowane będzie na polanie pod skocznią przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej – Piknik Profilaktyczny „Trzeźwo, zdrowo i sportowo”, który będzie trwał od godz. 12:00 do 16:00.

Drugi dzień zmagań to starty zawodników licencjonowanych i bez licencji na trasach leśnych. Wyścig rozpocznie się  o godz. 10:00. Do godz. 13:00 będzie można dokonywać uzupełniających zapisów w kategoriach dzieci i rodzin, które to wystartują o godz. 13:30. W tym roku głównym trofeum po kilku latach przerwy w kategorii rodzin będzie Puchar Prezydenta RP. Ponadto wśród zawodników zostanie przeprowadzona tombola, w której główną nagrodą będzie dron oraz inne, wartościowe upominki.

Równolegle z toczącymi się zawodami, organizatorzy zaplanowali różnorodne atrakcje. Będą to dmuchańce dla dzieci, stoisko z watą cukrową i popcornem ale również koncert akustyczny Żakliny Runge i rowerowe Trial Show w wykonaniu Łukasza Kowala – wicemistrza Polski.

Trasa zawodów uległa modyfikacjom, co uczyni zmagania jeszcze bardziej widowiskowymi. Profil przewyższenia wynosi 625 m a część trasy wiedzie przez dostępną dla kibiców polanę pod skocznią.

Projekt “Wschodnie Karkonosze i Brama Lubawska żyją kulturą i sportem” jest współfinansowany
z Unii Europejskiej za pośrednictwem Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

Relacja z zeszłego roku dostępna tutaj.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment