Kolejne wydanie bezpłatnego tygodnika DB 2010

Do stałych punktów dystrybucji trafi najnowszy numer bezpłatnego tygodnika DB 2010. W numerze m.in. raporty z miasta Kamienna Góra, gmin Marciszów i Lubawka. Na terenie powiatu kamiennogórskiego darmowa gazeta kolportowana jest w Kamiennej Górze, Marciszowie, Lubawce, Chełmsku Śląskim, Krzeszowie. Aktualna lista punktów dystrybucji dostępna tutaj. Zobacz aktualny tygodnik w wersji online tutaj.

Pokaż więcej

“Zwiastuny” w Galerii Centrum

W kamiennogórskim Centrum Kultury do 16 czerwca 2023 roku dostępna do zwiedzania wystawa malarstwa Marcina „Damasa” Damasiewicza pt. “Zwiastuny”. Wstęp wolny. Autor prac prezentowanych na wystawie „Zwiastuny”, Marcin „Damas” Damasiewicz, urodził się w 1981 roku w Kamiennej Górze. To artysta samouk, pasjonat malarstwa i rzeźby, zdolny rysownik i ceniony tatuażysta. Aktualnie mieszka i tworzy w Wałbrzychu. Pierwsza wystawa malarstwa Marcina Damasiewicza miała miejsce w 2021 roku w Boguszowie-Gorcach. Część wystawianych wówczas prac znajduje się dziś w prywatnych kolekcjach. Na wystawie eksponowanej obecnie w Galerii Centrum kamiennogórskiego Centrum Kultury możemy zobaczyć pięć nowych, nieprezentowanych…

Pokaż więcej

Andrzej Piaseczny w Kamiennej Górze

W sali kamiennogórskiego Centrum Kultury odbył się dziś (czwartek, 18 maja) koncert Andrzeja Piasecznego, piosenkarza, autora tekstów i aktora, a także osobowości telewizyjnej. Licznie zebrana publiczność wysłuchała utworów Artysty w wyjątkowych aranżacjach. W takiej oprawie największe przeboje, a także wyselekcjonowane przez Andrzeja, jego ulubione utwory, brzmiały wyjątkowo. Przypominamy, że pierwszy solowy album Andrzeja Piasecznego ukazał się w styczniu 1998 roku. Przez lata swojej solowej działalności Artysta zdobył wiele nagród i do dziś jest jednym z najpopularniejszych polskich wokalistów.

Pokaż więcej

Kacper Tekieli nie żyje

Przykro nam poinformować, że Kacper Tekieli, alpinista, instruktor, mąż Justyny Kowalczyk, zginął w lawinie w szwajcarskich górach. Alpinista od lat towarzyszył Justynie Kowalczyk m.in. podczas Biegu Piastów, organizowanego w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach, co prezentowaliśmy na portalu Relacje Regionalne.

Pokaż więcej

Noc Świętojańska w Krzeszowie 2023

W sobotę, 24 czerwca 2023 roku w Krzeszowie odbędzie się kolejna Noc Świętojańska. Parada z wiankami ponownie przejdzie nad staw do “Parku natury i kultury” przy Centrum Biblioteczno-Kulturalnym Gminy Kamienna Góra, gdzie odbędzie się przygotowany program artystyczny. Niebawem więcej szczegółów. Zobacz, jak pięknie było w ubiegłym roku. Reportaże fotograficzne dostępne poniżej:

Pokaż więcej

Noc Świętojańska w Bukówce 2023

W sobotę, 24 czerwca 2023 w Bukówce odbędzie się kolejna Noc Świętojańska. Plac zabaw ponownie wypełni się mieszkańcami, a na scenie pojawią zespoły w ramach kolejnej edycji tego wydarzenia. Warsztaty plecenia wianków, ludowe zabawy, wspólne grillowanie i biesiadowanie to tylko część atrakcji przygotowanych dla mieszkańców. Szczegółowy program i plakat wydarzenia niebawem. Zobacz, jak było w ubiegłym roku tutaj.

Pokaż więcej

KoNoPiAnS gwiazdą Święta Miasta Lubawka

Kolejną gwiazdą Święta Miasta Lubawka będzie zespół KoNoPiAnS. KoNoPiAnS to mikstura ska, earlyreggae, rocksteady i jazzu w klasycznym jamajskim stylu, brzmieniu i inspiracji. W połączeniu z ponadczasową warstwą tekstową pozwoliła wypracować zespołowi własny, nietuzinkowy styl, który podziwiać można już od 20 lat. Zespół zagra pierwszego dnia Święta Miasta w sobotę, 22 lipca.

Pokaż więcej

Jubileuszowe pielgrzymowanie w trosce o trzeźwość narodu

Ksiądz Bronisław Piśnicki z parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kamiennej Górze zaprasza na pielgrzymkę. To już od 25 lat pielgrzymujemy do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie, by modlić się o trzeźwość Polskiego Narodu. Tak więc tę najbliższą pielgrzymkę, która odbędzie się w niedzielę, 11 czerwca 2023 roku, przeżywać będziemy pod znakiem jubileuszu. To długoletnie pielgrzymowanie odbywa się obecnie z inicjatywy Diecezji Legnickiej i Diecezji Świdnickiej. Kulminacyjnym wydarzeniem pielgrzymki będzie Eucharystia sprawowana w bazylice krzeszowskiej o godz. 12.00, pod przewodnictwem Biskupa Legnickiego Księdza Prof. Andrzeja Siemieniewskiego. Natomiast o…

Pokaż więcej

Akcja “Bezpieczny powiat” na kamiennogórskich drogach

W środę, 17 maja br. policjanci z Kamiennej Góry zaprosili do wspólnych działań funkcjonariuszy z Jeleniej Góry, Lwówka Śląskiego i Lubania. W trakcie działań mundurowi ujawnili kilkudziesięciu kierujących niestosujących się do obowiązujących przepisów w zakresie ograniczeń prędkości czy korzystania z pasów bezpieczeństwa. Źródło: KPP Kamienna Góra.Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Pokaż więcej

Trwa przebudowa drogi dojazdowej do urzędu gminy

Trwa przebudowa terenu przy urzędzie gminy Kamienna Góra. Prezentujemy obecny stan prac budowlanych. W ramach zadania zmodernizowana zostanie droga dojazdowa z wytyczeniem nowych miejsc parkingowych, wymienione zostaną instalacje podziemne, poszerzona zostanie brama wjazdowa (wyburzenie garażu) oraz zmodernizowany zostanie budynek garażowo-magazynowy. W zawiązku z prowadzonymi pracami wejście do budynku możliwe jest wyłącznie od Alei Wojska Polskiego. Na realizację zadania pozyskane zostały środki z programu Polski Ład. Inne inwestycje prowadzone w regionie prezentujemy tutaj.

Pokaż więcej

Wiadukt nad ścieżką rowerową przeszedł już do historii Kamiennej Góry

Dziś (czwartek, 18 maja) rozebrano stary wiadukt nad ścieżką rowerową przy ul. Juliusza Słowackiego w Kamiennej Górze. W ciągu dwóch tygodni wykonawca prac przywiezie stalową konstrukcję, która połączy drogę nad trasą rowerową. Będzie to kładka pieszo-rowerowa. Przejazd drogą rowerową oraz kładką powinien zostać otwarty na początku wakacji. Obecnie odcinek ścieżki rowerowej od ul. Lubawskiej do ul. Wysokiej jest zamknięty. Objazd jest możliwy drogą gruntową. Przypominamy, że w bieżącym roku zostanie wybudowana nowa kładka nad ścieżką rowerową. Nowa kładka będzie dostosowana tylko do ruchu pieszo-rowerowego. Prace mają ruszyć po zakończeniu prac…

Pokaż więcej

103. rocznica urodzin Karola Wojtyły

Przypominamy, że dziś (czwartek, 18 maja) przypada 103. rocznica urodzin Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II. Jan Paweł II (Karol Józef Wojtyła) urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach, zmarł 2 kwietnia 2005 w Watykanie. W latach 1958–1964 Karol Wojtyła był biskupem pomocniczym krakowskim, a następnie w latach 1964–1978 arcybiskupem metropolitą krakowskim. W latach 1967–1978 kardynałem, zastępcą Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w latach 1969–1978. W 1978 roku został wybrany na 264. papieża przez drugie zgromadzenie kardynałów i przyjął imiona Jan Paweł dla uhonorowania swojego poprzednika. W trakcie pontyfikatu odwiedził…

Pokaż więcej