„Zwiastuny” w Galerii Centrum

W kamiennogórskim Centrum Kultury do 16 czerwca 2023 roku dostępna do zwiedzania wystawa malarstwa Marcina „Damasa” Damasiewicza pt. „Zwiastuny”. Wstęp wolny.

Autor prac prezentowanych na wystawie „Zwiastuny”, Marcin „Damas” Damasiewicz, urodził się w 1981 roku w Kamiennej Górze. To artysta samouk, pasjonat malarstwa i rzeźby, zdolny rysownik i ceniony tatuażysta. Aktualnie mieszka i tworzy w Wałbrzychu.

Pierwsza wystawa malarstwa Marcina Damasiewicza miała miejsce w 2021 roku w Boguszowie-Gorcach. Część wystawianych wówczas prac znajduje się dziś w prywatnych kolekcjach. Na wystawie eksponowanej obecnie w Galerii Centrum kamiennogórskiego Centrum Kultury możemy zobaczyć pięć nowych, nieprezentowanych wcześniej prac artysty z lat 2022-2023.

Artysta maluje przede wszystkim w technice akrylowej, rzadziej posługuje się farbami olejnymi. Prace utrzymane są w stylu realizmu magicznego, surrealizmu, często zawierają ukrytą symbolikę. Wystawa „Zwiastuny” przedstawia obrazy, które w większości powstały w okresie pandemii, gdy studia tatuażu musiały pozostać tymczasowo zamknięte lub mogły działać jedynie w ograniczonym zakresie.

Zobacz inne