Zobacz mieszkania w budowanym bloku przy ul. Ściegiennego w Kamiennej Górze

Zobacz, jak wyglądają mieszkania w nowym budynku komunalnym przy ul. Piotra Ściegiennego w Kamiennej Górze.

Przypominamy, że trwa montaż nowego budynku komunalnego przy ul. Piotra Ściegiennego. Po wybudowaniu pierwszej kondygnacji, w której znajdują się garaże, przystąpiono do instalacji gotowych modułów, które zjeżdżają do Kamiennej Góry. Każdy z 27 modułów waży ponad 20 ton i jest w pełni wykończony. Na podłogach znajdują się panele, na ścianach gładzie i armatura sanitarna, okna, drzwi itp. Wykończenie mieszkania ograniczy się jedynie do umeblowania i innych elementów wykończeniowych zgodnie z własnymi potrzebami.

Najbliżej nocy reszta modułów ma zostać zainstalowana i blok będzie kompletny. Obecnie trwa montaż rusztowania, które pozwoli wykonać na obiekcie elewację. Dom ma być gotowy jesienią.

Po zakończeniu budowy zostanie rozliczony projekt i poznany ostateczny koszt budowy domu, który jest potrzebny do ustalenia czynszu. Następnie będzie się można starać o mieszkanie, tak, jak jest to dotychczas, czyli decydować będzie komisja składająca się z radnych. Każda osoba, która będzie uprawniona do lokalu komunalnego, będzie mogła się o taki lokal w bloku przy ul. Piotra Ściegiennego starać. Więcej szczegółów będzie można uzyskać niebawem w kamiennogórskim ratuszu. Po zakończeniu budowy planowane jest zorganizowanie dni otwartych dla kamiennogórzan.

W budynku będą 24 mieszkania. Dom ma prawie 1600 metrów kw. powierzchni użytkowej, jest wysoki na 9 metrów, posiada trzy kondygnacje naziemne i jedną podziemną, która pomieści 10 garaży. Zaplanowano w nim ogrzewanie z zastosowaniem pomp ciepła. Na dachu pojawią się panele fotowoltaiczne, które będą zapewniały prąd do zasilania urządzeń technicznych budynku oraz oświetlenia klatek schodowych. Dom będzie miał także podwyższony standard izolacji. W budynku znajduje się również mieszkanie przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Inwestorem jest miasto Kamienna Góra. Prace pochłoną 11,8 mln zł, jednak w ostatecznym rozrachunku miasto ma zapłacić za niego ok. 200 tys. zł. W ogromnej części sfinansuje go dotacja z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Reportaże z przebiegu tej inwestycji prezentujemy tutaj.
Inne inwestycje prowadzone w regionie prezentujemy tutaj.

Share

Zobacz inne