Zatrzymany za szereg przestępstw przeciwko mieniu

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który włamywał się i okradał sklepy i samochody. Włamał się również na konto pokrzywdzonego i wypłacił pieniądze. 21-latek ma na koncie również 2 próby kradzieży z włamaniem na konto bankowe oraz do mieszkania. Przestępstw tych dopuścił się na terenie powiatu jeleniogórskiego. Niewykluczone, że ma on na koncie więcej podobnych czynów. Teraz grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Karpaczu zatrzymali 21-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania  podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu.

Jak ustalili funkcjonariusze, 21–latek ma na koncie co najmniej 15 przestępstw, których dopuścił  się w ciągu ostatnich 6 miesięcy  i w miejscowościach powiatu jeleniogórskiego.  Są to kradzieże z włamaniem do sklepów i dyskontów spożywczych, samochodów oraz kont bankowych. Jego łupem padły radioodtwarzacze samochodowe, alkohol, artykuły spożywcze, papierosy oraz inne rzeczy, które przedstawiały dla niego jakąś wartość. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą kilkanaście tysięcy złotych. Ponadto mężczyzna posłużył się skradzioną kartą płatniczą i wypłacił z konta pokrzywdzonego ok 500zł.  Sprawca usiłował również włamać się do mieszkania i wypłacić z konta kolejnego pokrzywdzonego gotówkę. Jednak został spłoszony przez postronne osoby i alarm.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz ustalają co stało się ze skradzionymi przedmiotami. Niewykluczone, że 21-latek ma na koncie więcej podobnych czynów.

Teraz za kradzieże z włamaniem  grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło:
Policja Jelenia Góra
podinsp. Małgorzata Gorzelak

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Zobacz inne

Leave a Comment