Zamiast prania na sznurku suszył się łodygi marihuany

Policjanci z wałbrzyskiej dwójki sprawdzali pustostany przy ul. Armii Krajowej pod kątem osób bezdomnych, które z uwagi na niskie temperatury mogły wymagać pomocy. W jednym z pomieszczeń zastali 31-latka, który na sznurkach, zamiast prania, rozwiesił łodygi marihuany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

7 października br. tuż przed północą  policjanci z wałbrzyskiej dwójki sprawdzali pustostany przy ul. Armii Krajowej pod kątem osób bezdomnych, które z uwagi na niskie temperatury mogły wymagać pomocy. Zaraz po wejściu do budynku mundurowi wyczuli charakterystyczną woń marihuany. Zapach wydobywał się z mieszkania na parterze. Ponieważ drzwi do pomieszczenia otwarte były na oścież policjanci weszli do środka.  W pokoju przebywał 31-letni mężczyzna a na  rozwieszonych sznurkach suszyły się łodygi marihuany. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli 56 szt. ściętych krzewów konopi o wadze ponad 0,5 kg.
31-latek trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj został przesłuchany i usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Przyznał się do winy. Oświadczył, że hodował w doniczkach krzewy na własny użytek ale ze względu na przymrozki musiał je ściąć.
O dalszych losach mężczyzny zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Wałbrzyska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment