Kolejny pościg zakończony tymczasowym aresztowaniem

Kolejny pościg policyjny zakończony tymczasowym aresztowaniem podejrzanego.

7 października 2019 roku we wczesnych godzinach porannych funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przystąpili do zatrzymania pojazdu w celu przeprowadzenia kontroli. Kierujący nie zastosował się do sygnałów Policji i rozpoczął ucieczkę jadąc ulicami Jeleniej Góry.

Po podjętym pościgu mężczyzna został zatrzymany, kiedy kierowany przez niego pojazd uderzył w uliczną latarnię.

Po zatrzymaniu 41-letni mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, gdzie usłyszał zarzut niezastosowania się do wydanego przez Policję polecenia zatrzymania samochodu oraz naruszenia zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym.

Następnie Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego skuteczny wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego z uwagi na obawę ukrywania się i bezprawnego utrudniania postępowania.

Zarzucone Krzysztofowi W. przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności w wymiarze do lat 5.

Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze oczekuje na wyniki badań toksykologicznych krwi pobranej od podejrzanego. Nie są wykluczone dalsze zarzuty. Krzysztof W. był w przeszłości wielokrotnie karany sądownie, w tym za przestępstwa przeciwko mieniu, narkotykowe, a także drogowe.

W komunikacie prasowym numer 54/2019 z 1 października 2019 roku informowaliśmy o tymczasowym aresztowaniu innego mężczyzny, który 27 września 2019 roku został zatrzymany po pościgu policyjnym z Karpacza do Jeleniej Góry.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze. Więcej komunikatów w tagach prokuratura.

Share

Zobacz również

Leave a Reply