Z zakazami i cofniętymi uprawnieniami – funkcjonariusze zatrzymali takich kierowców

Kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat grozić może mężczyznom, którzy kierowali samochodami wbrew zakazom sądowym i do 2 lat pozbawienia wolności tym, którzy kierowali pomimo cofnięcia uprawnień. Kilka dni temu jeleniogórscy policjanci zatrzymali 6 takich kierowców, którzy za swoje czyny opowiedzą teraz przed sądem.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej w Jeleniej Górze i komisariatu z Kowar zatrzymali 4 mężczyzn, którzy kierowali pojazdami wbrew zakazowi sądowemu oraz 2, którzy kierowali pomimo decyzji o cofnięciu im uprawnień.

Kilka dni temu tuż po godz. 07:00 funkcjonariusze jeleniogórskiej drogówki na ul. Wiłkomirskiego zatrzymali 39-letniego kierującego pojazdem marki Opel, który naruszył sądowy zakaz kierowania pojazdami. Około godziny 7.40 na ul. Lipowej zatrzymali 32-latka kierującego pojazdem marki Audi pomimo decyzji o cofnięciu mu uprawnień do kierowania. Kilka godzin później na ul. Jana Pawła II policjanci zatrzymali 59-letniego mężczyznę, który kierował pojazdem marki Audi wbrew orzeczonemu przez sąd zakazowi,  a o godzinie 19.50 na ul. Konstytucji 3 Maja 37-letniego kierującego pojazdem marki Peugeot Boxer, który nie stosował się do decyzji o cofnięciu mu uprawnień oraz posiadał aktywny zakaz kierowania pojazdami.

Kierowcom za naruszenie zakazu sądowego grozić może nawet do 3 lat pozbawienia wolności, a tym którzy nie stosowali się do decyzji o cofnięciu im uprawnień do 2 lat pozbawienia wolności. Wszyscy mężczyźni ze swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem.

Źródło: Policja Dolnośląska

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Zobacz inne

Leave a Comment