Wpadł w ręce policjantów z Boguszowa-Gorc i odpowie za kradzież mieszkaniową

30-letniego mieszkańca Boguszowa-Gorc zatrzymali w minioną środę policjanci z tej miejscowości. Mężczyzna odpowie za kradzież, której dokonał na początku sierpnia poprzedniego roku. Sprawca wykorzystując uchylone okno jednego z pomieszczeń wszedł do wnętrza remontowanego mieszkania i ukradł 3 sztuki drzwi wewnętrznych o łącznej wartości 720 złotych.

Boguszowscy funkcjonariusze realizując informacje własne zatrzymali 30-latka dwa dni temu około godziny 7:00 w miejscu zamieszkania przy ul. Kościuszki. W trakcie czynności procesowych mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Za kradzież grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Policjanci po raz kolejny przypominają co zrobić i w jaki sposób zabezpieczyć swoje mienie, aby uniknąć kradzieży mieszkaniowych:

1. Nie trzymajmy zbyt dużej ilości gotówki oraz cennych rzeczy w domu. Swoje oszczędności umieszczajmy na kontach w banku.
2.Nie zostawiajmy kluczy pod wycieraczką.
3. Załóżmy domofon przed wejściem do budynku lub domku jednorodzinnego.
4. Zainstalujmy dobrej klasy zamki do drzwi wejściowych oraz zadbajmy o oświetlenie na swojej posesji, dookoła budynku lub na korytarzu.
5. Zapiszmy cechy charakterystyczne oraz numery fabryczne wszystkich cennych urządzeń.
6. Nie chwalmy się swoim bogactwem
7. Nie zapraszajmy do swojego mieszkania osób, których dobrze nie znamy
8. Zwróćmy uwagę na obcych ludzi kręcących się w okolicach naszych posesji lub na klatkach schodowych. Zapamiętajmy jak wyglądają.
9. W przypadku osób podających się za pracowników, zawsze sprawdzajmy tożsamość i wiarygodność osób, których nie znamy.
10. Nie tolerujmy na klatkach schodowych, w piwnicach i na strychach tzw. melin pijackich
11. Pamiętajmy o dobrej komunikacji z sąsiadami. Współdziałajmy ze sobą. Zwracajmy uwagę na ich mieszkanie podczas nieobecności.
12. Nie pozostawiajmy widocznych oznak swojego dłuższego pobytu poza miejscem zamieszkania. Poprośmy sąsiadów, aby np. włączali wieczorem na jakiś czas światło, w którymś z pomieszczeń.
13. Nie pozostawiajmy otwartych lub uchylonych drzwi oraz okien.
14. Na wszelki wypadek ubezpieczmy swoje mieszkanie.

Źródło:
Policja Wałbrzych
sierż. szt. Marcin Świeży

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment