W Marciszowie odbyły się pierwsze konsultacje społeczne w sprawie CPK

Dzisiaj (wtorek, 21 września) odbyły się pierwsze w powiecie kamiennogórskim konsultacje społeczne w związku z prowadzonymi pracami nad Studium Techniczno-Ekonomiczo-Środowiskowym dla projektu budowy linii kolejowej Żarów-Świdnica-Wałbrzych-granica państwa. Pierwsze spotkanie z przedstawicielami wykonawcy i inwestora odbyło się w Domu Kultury w Marciszowie.

Przypominamy, że w ramach projektu przewidziano realizację linii kolejowej dużych prędkości: do 250 km/h, a także dla ruchu regionalnych ekspresów oraz pociągów towarowych mogących rozwijać prędkość do 160 km/h. Wśród zaplanowanych przez CPK (Centralny Port Komunikacyjny) wariantów przebiegu linii kolejowych znalazł się Ciąg nr 9 dotyczący naszego regionu i budowa nowej linii nr 268 Świdnica-Lubawka. Linia do granicy z Czechami ma być jedną z pierwszych realizowanych w ramach CPK. Według planów cały odcinek ma powstać już w 2027 roku.

CPK przedstawiło wstępne warianty przebiegu linii kolejowej w naszym regionie w ramach uchwalonego Strategicznego Studium Lokalizacyjnego. Zaproponowane warianty i harmonogram konsultacji dostępny tutaj.

Temat budowy szybkiej kolei w naszym regionie prezentujemy od początku 2020 roku. Więcej informacji o Centralnym Porcie Komunikacyjnym pisaliśmy tutaj.

Share

Zobacz również

Leave a Reply